Instagram Reels czyli nowy konkurent dla TikToka

instagram

Stało się. O Instagram Reels słyszeliśmy już wcześniej, ale teraz Facebook ogłosił oficjalnie wprowadzenie tego rozwiązania na wybrane rynki, w których media społecznościowe cieszą się największą popularnością. Reels ma być realną konkurencją dla TikToka. Czy tak będzie w rzeczywistości?

Instagram Reels

Pierwsze informacje o Instagram Reels pojawiły się jeszcze w zeszłym roku. Mam jednak wrażenie, że ostatnie problemy TikToka wynikające z decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych znacząco przyspieszyły pracę nad nowym rozwiązaniem tworzonym przez amerykańskiego giganta. Twórcy Facebooka chcą jak najszybciej przejąć maksymalnie dużo użytkowników TikToka i zachęcić ich do korzystania właśnie z Instagrama. Na tę chwilę Reels wprowadzone jest jedynie na wybranych rynkach i działa zarówno na smartfonach z systemem Android jak i iOS.

Instagram Reels czyli nowy konkurent dla TikToka

Jak działa Instagram Reels? Niezwykle prosto. Rozwiązanie to umożliwia użytkownikom nagrywanie krótkich filmików o długości maksymalnie 15 sekund. Po nagraniu możemy dodać odpowiednią ścieżkę dźwiękową oraz szereg filtrów mających umożliwić stworzenie dokładnie tego, co chcieliśmy. Brzmi jak TikTok? Oczywiście, że tak. Facebook już niejednokrotnie w przeszłości przenosił do swoich aplikacji rozwiązania konkurencji, aby nie pozostawać w tyle za innymi firmami. Bez wątpienia nie możemy założyć, że wszyscy użytkownicy TikToka nagle przejdą na Instagram i będzie korzystać z Reels, ale część z nich może pokusić się o taką decyzję.

Instagram Reels czyli nowy konkurent dla TikToka

Zobacz także: TikTok w USA stoi pod znakiem zapytania. Czy w Polsce również może zostać zakazany?

Niemniej jednak problemy TikToka w Stanach Zjednoczonych i jednocześnie wprowadzenie nowości do aplikacji Instagram może sprawić, że to właśnie aplikacja Marka Zuckerberga odniesie fenomenalny sukces. Niestety, ale nie poznaliśmy dat wprowadzenia Reels do konkretnych krajów. W Polsce póki co nowość w aplikacji Instagram jeszcze się nie pojawiła, ale miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości sytuacja ta ulegnie zmianie. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o Instagram Reels? A może jesteście fanami TikToka? Która z aplikacji bardziej przypadła wam do gustu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!