Koniec ze “Swipe-up” na Instagramie. Naklejki z linkami dla każdego!

instagram
Logo Instagrama (fot. Instagram)

Już jakiś czas temu Instagram wprowadził Stories, które okazały się być strzałem w dziesiątkę. Ludzie bardzo chętnie z nich korzystają i dają tam pewne informacje. Niestety, nie wszyscy mieli podobne możliwości w Stories. To się jednak zmieni!

Naklejki z linkami dla wszystkich

Jeśli korzystacie z Instagrama, to zapewne znacie gest przeciągnięcia w górę. Po tym ruchu przenosiło nas do strony internetowej, którą linkował autor Stories. To się jednak zmieni i to dla każdego.

Otóż już jakiś czas temu Instagram zaczął testować specjalne naklejki z linkami. Niestety, korzystać z nich mogli tylko Ci, co mieli minimum 10 tysięcy obserwujących. Już od 30 sierpnia z sticker-linków skorzysta (prawdopodobnie) każdy użytkownik Instagrama.

Czyli co się zmieni? Dla oglądających tyle, że przejście do danej witryny internetowej będzie wymagało kliknięcia, a nie przeciągnięcia. Ponadto możliwe, że twórcy darują sobie wstawianie specjalnych nagrań mówiących, żeby “przeciągnąć, aby zobaczyć”. Ponadto oglądający mogą odpowiadać na Stories z widocznymi na nich linkami – wcześniej nie było to możliwe.

>>Sprawdźcie naszego Instagrama!<<

Źródło: @WojtekKardys, The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!