Instagram wie, że jesteśmy od niego uzależnieni. Sam przypomni użytkownikom o przerwie

instagram
Logo Instagrama (fot. Instagram)

Media społecznościowe i ich aplikacje są tak skonstruowane, by pochłaniać całą uwagę użytkowników. Instagram wyjdzie temu na przeciw – dziwne, ale zostanie dodana funkcja przypominająca o przerwie.

Instagram i “Take a Break”

Szef Instagrama, Adam Mosseri, ogłosił, że firma rozpoczęła testowanie nowej funkcji o nazwie “Take a Break”, czyli “Weź przerwę”. Ma ona pomóc użytkownikom ograniczyć ich uzależnienie od tego portalu społecznościowego poprzez zachęcenie do zrobienia sobie przerwy o określonej długości od aplikacji Instagrama.

Funkcja “Take a Break” po włączeniu pozwoli ustawić nam powiadomienia w aplikacji Instagrama, aby zrobić sobie przerwę po ciągłym jej korzystaniu. Do wyboru będzie opcja powiadamiania po 10, 20 lub 30 minutach ciągłego użytkowania.

Dowiedzieliśmy się, że funkcja ta została opracowana jako “część szerszych starań, by dać ludziom większą kontrolę nad ich doświadczeniami z Instagramem”. Co więcej, mamy zobaczyć więcej takich pomysłów w przyszłości.

Omawiana funkcjonalność powstała przy współpracy z ekspertami spoza Instagrama. Obecnie zostanie udostępniona niewielkiemu gronu użytkowników w ramach testów. Jeśli przebiegną one pozytywnie, “Take a Break” pojawi się u wszystkich użytkowników za miesiąc lub dwa.

Źródło: gsmarena.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!