Inteligentny zegarek Nubia Watch z elastycznym wyświetlaczem oficjalnie zaprezentowany

Inteligentny zegarek Nubia Watch z elastycznym wyświetlaczem oficjalnie zaprezentowany

Nubia Red Magic 5S to nie jedyna nowość producenta z Państwa Środka. Chińska firma wprowadza na rynek także zupełnie nowy inteligentny zegarek. I trzeba przyznać, że sprzęt ten wygląda naprawdę ciekawie. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Nubia Watch robi wrażenie!

Nowy smartwatch Nubii został wyposażony w zagięty ekran AMOLED o przekątnej 4,01 cala. Co ciekawe według zapewnień samego producenta z Państwa Środka wyświetlacz ten, za sprawą swojej elastyczności, ma owijać nadgarstek użytkownika i dzięki temu mamy zyskać jeszcze lepszą wygodę. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego zapewne dowiemy się dopiero po pierwszych testach samych użytkowników. Koperta natomiast została wykonana ze stali nierdzewnej mającą cechować się wyjątkową trwałością. Pasek wykonany jest w podstawowej wersji z silikonu, ale w sprzedaży pojawi się także taki z cielęcej skóry importowanej z Włoch.

Nie zabrakło wsparcia dla kart eSIM. To pozwala na wykonywanie połączeń, wysyłanie SMSów czy korzystanie z innych aplikacji tak naprawdę nawet wtedy, gdy nie posiadamy przy sobie swojego smartfona. Oprócz tego Nubia Watch nieustannie monitoruje aktywność oraz puls użytkownika, a GPS przyda się wszystkim tym użytkownikom, którzy chcą korzystać z zegarka także podczas uprawiania sportu. Na ekranie oczywiście mogą być wyświetlane także powiadomienia z telefonu. Całość działa pod kontrolą Snapdragona Wear 2100 ze wsparciem 1 GB RAM-u.

Zobacz także: Recenzja Nubia Alpha – tak widzę jedną ze ścieżek rozwoju smartfonów i zegarków

Nubia Watch na jednym ładowaniu ma wytrzymać maksymalnie 36 godzin. To niezbyt dużo nawet jak na inteligentny zegarek, ale zapewne wparcie dla eSIM jest jedną z tych funkcji, która rozładowują baterię w największym stopniu. Nowość chińskiego producenta została wyceniona w Państwie Środka na 1799 juanów czyli około 970 zł. Ciężko powiedzieć czy kiedykolwiek doczekamy się wprowadzenia tego smartwatcha na rynek globalny, ale miejmy nadzieję, że już niedługo sam producent ujawni jakiekolwiek informacje na ten temat!

Co myślicie o Nubii Watch? Chcielibyście by sprzęt ten pojawił się w sprzedaży także na Starym Kontynencie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!