Internetowe Konto Pacjenta działa w aplikacji Ministerstwa Zdrowia – mojeIKP

mojeIKP

Internetowe Konto Pacjenta to jednak z cyfrowych usług rządowych oferowanych obywatelom Polski. W ramach niej mamy dostęp do elektronicznych recept i skierowań, a także ich historii. Wiele osób zalogowało się także na swoje Internetowe Konto Pacjenta, aby sprawdzać długość nałożonej na siebie kwarantanny związanej z COVID-19.

Powstała kolejna rządowa aplikacja mobilna

Dzięki temu liczba osób, które mają założony Profil Zaufany wzrosła do 9 733 246 w lutym tego roku. Porównując to z analogicznym okresem 202 roku, było to 5 335 057 rejestracji, a więc przybyło ich ponad 4,3 miliona. Widać, że Polacy chętnie korzystają z tego typu usług.

Dostęp do swoich cyfrowych usług mamy także w aplikacji mObywatel. Jestem więc nieco zdziwiony, że wszystko jest rozdrabniane na kolejne malutkie aplikacje. Malutkie, ponieważ w mojeIPK znajdziemy aktualnie tylko dwie opcje – oglądanie wydanych e-recept i e-skierowań. Być może w przyszłości znajdziemy tutaj więcej funkcji, na przykład umawianie się na wizyty u lekarza (oby nie e-wizyty ani teleporady).

Obecnie aplikację mojeIKP możecie pobrać jedynie z AppStore. Zainteresowanych zapraszam >> tutaj <<. Aplikacja powinna być dostępna w najbliższym czasie także dla użytkowników Androida. Niestety ja również jestem posiadaczem smartfona z zielonym robocikiem, więc nie udało mi się jej przetestować.

Jeśli Wy pobraliście mojeIKP na swojego smartfona z iOS koniecznie dajcie znać w komentarzach jak aplikacja się sprawuje!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!