iPhone 12 mają problemy z wyświetlaczami. Zielona klątwa dopadła teraz Apple…

iphone 12 problem z wyświetlaczem

Chyba nie ma już producenta, który nie borykałby się w swojej historii z przebarwieniami na wyświetlaczach. Samsung miał problemy z różem, Huawei i OnePlus z zielenią, a teraz nadszedł czas na Apple i nowe modele iPhone 12.

iPhone 12 z zielonym ekranem

Jak donosi serwis MacRummors, wielu użytkowników telefonów z serii iPhone 12 boryka się z problemem zielonej i żółtej poświaty na ekranach swoich telefonów, a także nieoczekiwanym migotaniem obrazu na wyświetlaczu. Oczywiście mowa tutaj o całkowicie nowych urządzeniach, które względnie niedawno trafiły w ogóle do sprzedaży.

iPhone 12 mają problemy z wyświetlaczami. Zielona klątwa dopadła teraz Apple...

Jak się jednak okazuje, Apple okazuje się być świadome tego problemu. Potwierdza to informacja przesłana do autoryzowanych punktów serwisowych amerykańskiego producenta. Niestety przedstawiciele giganta nie są na razie w stanie stwierdzić, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wciąż nie zdecydowali się na jednoznaczny komentarz w tej sprawie. Serwisanci zostali poinformowani tylko, że Apple analizuje sytuację.

iphone 12 problem 04

Ponadto Apple poinformowało punkty serwisowe, iż obecnie mają nie przyjmować takich urządzeń. Klienci z tym problemem mają być informowani o konieczności aktualizacji oprogramowania do najnowszych wersji, co może sugerować, iż inżynierowie z Cupertino uważają, że problem można rozwiązać aktualizacją oprogramowania. Ciekawe, że nikt z konkurencji na to nie wpadł…

iPhone 12 mają problemy z wyświetlaczami. Zielona klątwa dopadła teraz Apple...

Jeśli natomiast chodzi o migotanie obrazu, to użytkownicy oficjalnego forum Apple piszą, że problem ten pojawia się, gdy jasność ekranu zostaje zmniejszona poniżej 90% i przeglądane są jakieś multimedia. Dodają także, że znika on po pewnym czasie, a sytuacja występuje na urządzeniach z oprogramowaniem iOS 14.1, 14.2 oraz 14.3 beta.

Interesujące jest tutaj jednak podejście Apple, które poinformowało serwisy o pozostawianiu użytkowników z problemem, który rzekomo rozwiązać ma aktualizacja systemu. Czyżby problemy pozostałych producentów wynikały nie z wadliwych komponentów, złego kleju, itp., tylko z niedopracowanego oprogramowania? Zobaczymy…

Co myślicie o problemach w nowych telefonach Apple?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!