iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max mogą zaskoczyć świat swoimi wyświetlaczami

iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max mogą zaskoczyć świat swoimi wyświetlaczami

Do premiery nowych smartfonów Apple pozostało jeszcze sporo czasu, ale w sieci już pojawiają się informacje na temat tych urządzeń. Wszystko wskazuje na to, że topowe warianty iPhonów będą mogły oczarować samych użytkowników między innymi niesamowitymi wyświetlaczami. Co wiemy na ich temat?

Ekrany ProMotion mają zostawić konkurencję daleko w tyle

Według najnowszych plotek i przecieków Apple w modelu iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max ma zastosować wyświetlacz ProMotion. Wprawdzie nie pojawiły się jakiekolwiek informacje na temat obecności tego ekranu także w tańszym iPhonie 12, ale nie możemy w stu procentach przewidzieć na co zdecyduje się gigant z Cupertino. Czym ProMotion będzie się wyróżniać? Przede wszystkim wyświetlacz ten ma dostosowywać częstotliwość odświeżania do sytuacji. Nowe smartfony Apple będą maksymalnie oferować 120 Hz, ale taka częstotliwość powinna sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max mogą zaskoczyć świat swoimi wyświetlaczami

Oczywiście sam ekran ProMotion nie jest niczym nowym. Już w 2017 roku amerykański producent wprowadził na rynek iPada Pro, który cechował się przede wszystkim zmienną częstotliwością odświeżania. iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max mają dzięki temu rozwiązaniu między innymi zdecydowanie dłużej pracować na jednym ładowaniu. Co więcej w nowych smartfonach firmy Apple mają pojawić się także zdecydowanie większe baterie. Według plotek iPhone 12 Pro ma otrzymać wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala, a iPhone 12 Pro Max 6,7 cala. Nie zabraknie także modemu 5G, a znaczącemu ulepszeniu ma ulec także technologia Face ID.

Zobacz także: Apple MacBook Pro 13 został właśnie odświeżony! Co nowego przygotowali Amerykanie?

Nowe urządzenia amerykańskiego producenta mają oferować także zdecydowanie lepszą jakość zdjęć. Apple ma skupić się przede wszystkim na zdjęciach nocnych, a dodatkowo teleobiektyw powinien zaoferować 3-krotny zoom optyczny. Za wydajność powinien odpowiadać niezaprezentowany jeszcze procesor Apple A14. Czy gigant z Cupertino czymś jeszcze nas zaskoczy? Przyznam szczerze, że dość mocno na to liczę. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Czego oczekujecie po nowych iPhonach?Czekacie na premierę nowości Apple? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!