iPhone 15: premiera jeszcze w 1. połowie września

iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro

Jak wynika z najnowszych informacji, iPhone 15 ma zostać zaprezentowany jeszcze w 1. połowie września 2023 roku.

iPhone 15 z prezentacją już za około miesiąc

Jak informuje Mark Gurman z Bloomberga, prezentacja nowej linii urządzeń Apple iPhone 15 powinna odbyć się 12 lub 13 września 2023 roku. Natomiast przedsprzedaż powinna ruszyć kilka dni później, bo 15 września. Premiera sprzedażowa prawdopodobnie ruszy 22 września.

Informację niejako potwierdza raport 9to5Mac, w którym zaznaczono, że wielu operatorów zablokowało pracownikom możliwość wzięcia urlopu 13 września w oczekiwaniu na “ważne ogłoszenie dotyczące smartfonów”. Dokładną datę oraz godzinę wydarzenia zapewne poznamy już niedługo!

O samym iPhone 15 nie wiemy aż tak wiele, ale poznaliśmy najważniejsze detale. Przede wszystkim, Dynamic Island ma trafić do wszystkich telefonów z linii iPhone 15 (w linii iPhone 14 mają ją tylko modele Pro), a także dodane zostanie złącze USB-C. Jest to funkcja, na którą wielu czeka i sam nie rozumiem dlaczego tak długo wykorzystywano Lightning, tym bardziej, że USB-C jest obecne w innych urządzeniach Apple, chociażby w iPadach. Brak USB typu C był również dla mnie największym problemem, który wstrzymał mnie przed zakupem iPhone 13 mini.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!