iPhone 16 bez przycisków? To niewykluczone

iPhone 16 bez przycisków? To niewykluczone

Innowacyjne technologie są tak rozwinięte, że producenci mogą przebierać w rozwiązaniach jak w ulęgałkach. Apple lubi eksperymentować i wszystko na to wskazuje, że właśnie tak będzie w przypadku linii iPhone 16. Jeśli wieści się potwierdzą to znaczna część konsumentów nie skorzysta już z fizycznych przycisków w swoich smartfonach. Zamiast tego Apple proponuje inne rozwiązanie, które nie każdemu musi przypaść do gustu.

Przyciski pojemnościowe zamiast fizycznych w iPhone 16?

Warto zaznaczyć, że te informacje są tylko niepotwierdzonymi informacjami. Plotki mają jednak swoje źródło tym razem opierające się na podstawie raportu dotyczącego łańcucha dostaw dla amerykańskiego koncernu. W informacji Economic Daily News wynika, że ​​Apple złożył zamówienie w firmie Advanced Semiconductor Engineering na znaczną ilość przycisków pojemnościowych z planowaną datą dostawy na 2024 rok. Pokrywałoby się to z tegoroczną premierą (najpewniej okolice września) smartfonów z linii iPhone 16. Producent miał podobne plany również na modele iPhone 15, ale nie wyrobił się z technicznymi rozwiązaniami. Obecnie zastosowanie nowego systemu przycisków pojemnościowych jest wielce prawdopodobne. Zastosowanie takich rozwiązań całkowicie usunęłoby jakiekolwiek przyciski z modeli…no właśnie: według doniesień miałyby to być tylko modele iPhone 16 Pro i Pro Max. Jesteśmy na etapie zbierania informacji i weryfikowania ich ze wszystkimi nowinkami. Im bliżej premiery, tym więcej będziemy mogli powiedzieć na temat wiarygodności takiego raportu.

Apple
fot.pixabay.com

Co ciekawe przyciski miałby zostać zamontowane po obu stronach urządzenia. Skąd to wiemy? Zagłębiając się szerzej w raport widzimy, że Apple potrzebuje co najmniej dwóch modułów z całym pakietem. Pozwoliłoby to na zintegrowanie obu przycisków po jednej i po drugiej stronie wykluczając dodatkowo przyciski głośności. Według raportu dowiadujemy się, że takie rozwiązania oferuje tylko firma Sun Moon Light Investment Control. Jak dla mnie rozwiązanie jest zaskakujące, ale chcąc wyróżnić swoje urządzenia na rynku trzeba wprowadzać innowacje, które zainteresują klientów, które wzbudzą kontrowersje. Apple po ostatnich wynikach sprzedażowych i drugą pozycję na podium wie, że ma do odrobienia dodatkową pracę domową. Czy przyciski pojemnościowe zaintrygują klientów? Z pewnością podzielą rynek, ale tylko w odważny sposób można zaistnieć. Jeśli pojawią się nowe informacje na pewno poinformujemy Was o nich. Idealnym potwierdzeniem dla braku takich przycisków byłoby zweryfikowanie wyglądu pokrowców. Także potwierdzenie powyższej informacji może przyjść z każdej strony.

Źródło: 9to5mac

 

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!