Dla tego iPhone’a już kopią grób. Smartfon właśnie trafia na listę przestarzałych

Apple

Żaden smartfon nie jest wieczny. Każde urządzenie kiedyś się zestarzeje i będzie wymagać od nas zmiany na nowy model. Do rodziny vintage właśnie zawitał kolejny jablkofon. Oficjalnie powitajmy iPhone’a 5s wśród aplowskich staruszków.

Aktualizacja wśród listy przestarzałych iPhone’ów

Znany portal MacRumors jako pierwszy zauważył, że Apple dokonuje nowego wpisu na liście smartfonów vintage. I chociaż urządzenie nie otrzymywało już żadnych aktualizacji systemowych to telefon iPhone 5s oficjalnie stracił wszelkie możliwe opcje. Sklepy Apple oraz serwisanci nie będą oferować naprawy tego smartfona. Dla Apple umieszczenie takiego smartfona możliwe jest tylko w sytuacji, kiedy od ostatniej dystrybucji minęło 7 lat. Z pewnością każdy pamięta “magiczną” 5. Wiele osób oceniało ten smartfon mianem idealnego pod kątem wielkości. Wraz z biegiem czasu rozwój nowych technologii się mocno zmienił i dziś ta granica została mocno przesunięta.

Dla tego iPhone'a już kopią grób. Smartfon właśnie trafia na listę przestarzałych

Nie spodziewałbym się, żeby ktoś jeszcze używał iPhone’a 5s. Jeśli jest inaczej to zakładam, że jest to jednorazowa przygoda do pierwszej awarii. Naprawa takiego urządzenia na chwilę obecną nie ma sensu. Powodem mogą być trudno dostępne części oraz koszty naprawy. Telefon iPhone 5s swoją sprzedaż rozpoczął we wrześniu 2013 roku. Główną zaletą smartfona w tamtym okresie był przede wszystkim czujnik odcisków palców Touch ID połączony z przyciskiem Home. Dziś urządzenie będziemy mogli już tylko wspominać lub oglądać w gablotach siedziby Apple. Istnieje oczywiście szansa, że kolekcjonerzy takich urządzeń mogą jeszcze posiadać urządzenia. Kto wie może nawet nieodpakowane. Dajcie znać w komentarzach czy posiadacie jeszcze tego smartfona i w jakim jest stanie. 

Źródło: Gizmodo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!