iPhone z USB-C dostępny do kupienia. Cena jest niezwykle wysoka

iPhone X z USB-C
iPhone z USB-C (fot. Kenny Pi)

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o projekcie, którego celem było przygotowanie iPhone’a z portem USB-C. Jak się okazuje, autor modyfikacji wszystkie informacje udostępnił, a sam telefon wystawił na sprzedaż.

iPhone z USB-C bije rekordy popularności. Telefon został wystawiony na sprzedaż

Autor modyfikacji “Pierwszego iPhone’a z USB-C” opublikował film, w którym w skrócie opisał cały przebieg projektu – od narodzin do faktycznej implementacji. W skrócie, cały proces wymagał ogromnego sprytu, umiejętności z zakresu reverse-engineering oraz wiedzy z elektryki i teorii obwodów. Finalnie otrzymał całkiem udaną i świetnie skonstruowaną modyfikację, która faktycznie działa i realizuje cele, w tym przede wszystkim ładowanie baterii i transfer danych.

Kenny Pillonel – bo tak nazywa się autor modyfikacji – nie pozostawił całego projektu we własnym sejfie. Ba! Udostępnił go na zasadach Open Source i każdy może wykorzystać wiedzę, do której autor sam doszedł. Mało tego, Kenny zachęca do dzielenia się własnymi odkryciami w tym zakresie i zostawiania rozwiązań w repozytorium.

Link do repozytorium znajdziecie >>tutaj<<.

Zmodyfikowany iPhone X trafił również do sprzedaży. Egzemplarz został wystawiony na aukcję na platformie eBay. Jak się okazuje, autor może całkiem sporo zarobić. Już dzisiaj wartość telefony dobija do 5 tysięcy dolarów, co daje około ponad 19 500 złotych. Aukcja potrwa jeszcze ponad 7 dni, więc cena zapewne wzrośnie.

Link do aukcji znajdziecie >>tutaj<<.

Źródło: Kenny Pillonel

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!