Koniec pewnej ery – Apple wycofuje z oferty iPoda

ipod
iPod Touch 2019

Jedno z najpopularniejszych, a swego czasu nawet flagowych urządzeń od Apple, po 20 latach obecności na rynku żegna się z wiernymi fanami.

20 lat minęło

Pierwszy iPod ujrzał światło dzienne w 2001 roku i od razu stał się fenomenem wśród fanów słuchania muzyki i gadżeciarzy, zostawiając konkurencje daleko w tyle. Apple zastosowało nowatorskie podejście do budowy urządzenia, montując w pierwszych modelach dyski HDD, co sprawiało, że pojemność iPodów robiła wówczas spore wrażenie. Przez te 20 lat na rynku, mogliśmy korzystać także z wielu innych ciekawych rozwiązań, jak: model bez wyświetlacza albo z wgranym systemem operacyjnym pierwszych iPhonów.

Koniec pewnej ery – Apple wycofuje z oferty iPoda

Streaming wygrał?

Ostatnia wersja iPoda, nano 7g, zadebiutowała niecałe 10 lat temu. Tak długi okres bez braku rozwoju mógł sugerować, że Apple stracił chęć pracy nad iPodami, co zostało właśnie oficjalnie potwierdzone. Ze strony Apple zniknęła podstrona tego produktu. Firma wydała tylko krótkie oświadczenie, w którym pompatycznie żegna to urządzenie, nie tłumacząc, dlaczego postanowiono je wycofać z oferty. Nie jest jednak trudno domyślić się prawdy, biorąc pod uwagę, że tak naprawdę era urządzeń do przechowywania muzyki dawno minęła, zastąpiona przez erę streamingu.

Źródło: android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!