Jak dodać zdjęcie na Instagram przez komputer?

instagram
Logo Instagrama (fot. Instagram)

Instagram to serwis, który obsługujemy przede wszystkim na smartfonach i tam działają wszystkie funkcje, w tym ta najistotniejsza – dodawanie zdjęć. No chyba, że Wy tylko przeglądacie 😉 Niemniej jednak czasem zdarza się, że te fotki, które chcemy wrzucić mamy na komputerze, ponieważ przykładowo przerabialiśmy je w programie graficznym. Wtedy nie trzeba przerzucać ich powrotem na telefon, a poniższy poradnik pokaże Wam jak zrobić to przez komputer.

Przesyłanie zdjęć na Instagram przez przeglądarkę

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na Instagram w dowolnej przeglądarce. Robimy to oczywiście na stronie instagram.com przy pomocy naszego mejla (lub nazwy) i hasła. Następnie klikamy prawym klawiszem myszy na stronie i wybieramy opcję Zbadaj element (Ctrl+Shift+I).

instagram zbadaj element

Waszym oczom powinien ukazać się widok podobny do tego na zrzucie ekranu, który został zamieszczony wyżej. Prezentuje on efekt w przeglądarce Opera GX, w przypadku innych powinno to wyglądać podobnie.

instagram

Interesuje nas przycisk podpisany w Operze jako Toggle device toolbar z ikoną tabletu i smartfona. Zmienia on widok strony na mobilną. W ten sposób jesteśmy już praktycznie u celu. Ostatnim krokiem jest odświeżenie strony, aby pojawił się u dołu przycisk z plusikiem służący do dodawania zdjęć. Po zakończeniu tego procesu możecie zmienić z powrotem na “właściwy” tryb strony Instagrama w przeglądarce.

Dajcie znać w komentarzach jeśli ten poradnik okazał się dla Was pomocny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!