Jak naprawić błąd ze zmianą języka w grze Cyberpunk 2077?

Cyberpunk 2077

Po premierze gry część osób skarżyła się na brak możliwości zmiany języka. Ustawienie się nie zapisywało, a gra wciąż uruchamiała się po angielsku. Po instalacji patcha sam doświadczyłem tego problemu i udało mi się znaleźć rozwiązanie. Pomogła edycja rejestru.

Zmiana języka Cyberpunk 2077

Pamiętajcie, że jakiekolwiek zmiany w rejestrze systemowym wykonujecie na własną odpowiedzialność. Przed takimi operacjami warto wykonać punkt przywracania systemu lub chociażby zrobić zrzuty ekranu zmienianych wartości.

Zobacz też: Cyberpunk 2077: co przyniosły pierwsze trzy łatki w 2021 roku? (patch 1.1, hotfix 1.11, hotfix 1.12)

Aby uruchomić Rejestr systemu Windows należy wcisnąć odpowiednio Win + R, a następnie wpisać polecenie regedit i kliknąć Enter. Otworzy nam się okno podzielone na dwie części – z lewej strony jest drzewo katalogów, a z prawej klucze każdego z nich. My musimy poszukać katalogu Cyberpunka 2077. U mnie znajduje się on pod taką ścieżką:

Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\GOG.com\Games\1423049311

Numer 1423049311 odpowiada ID gry. Jak możecie zobaczyć na zrzucie ekranu poniżej w katalogu Games mam dwa foldery, jeden to Cyberpunk 2077, a drugi to Wiedźmin 3 Dziki Gon.

Jak naprawić błąd ze zmianą języka w grze Cyberpunk 2077?
Edytor rejestru Windows 10

Jak widać, w rejestrze znajdują się klucze odpowiedzialne za język. U mnie po zmianie wszystkich na polish lub pl-PL skończył się problem z ustawieniem języka. Od teraz gra zawsze uruchamia mi się w języku polskim, a nie angielskim.

Dajcie znać czy poradnik okazał się pomocny!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!