Jak pokonać Apple? Samsung ma plan, który przedstawił światu

samsung

Odwieczna wojna między firmą Samsung i Apple ciągle trwa. Oba koncerny prześcigają się w rozwiązaniach technologicznych, aby tylko pokazać swoją dominację na rynku. Samsung udowodnił, że potrafi sprzedawać i produkować smartfony wyprzedzając firmę Apple w kwartalnych wynikach. Koreańczycy mają ochotę na więcej i wiedzą, jak pokonać giganta z Cupertino.

Złota myśl dyrektora jest najważniejsza

Przepis na sukces posiada jeden z członków zarządu. Wiceprezes i dyrektor generalny Samsung Electronics DX przedstawił nowy plan na pokonanie firmy Apple. Według Hana Jong-hee koreańska firma ma coś, czego nie mają Amerykanie. Chodzi oczywiście o sztuczną inteligencję, która w przypadku firmy Samsung jest dość mocno rozwinięta. Producent nie zamierza poprzestać na tym co stworzył dotychczas, ale będzie jeszcze bardziej rozwijać AI. Jak twierdzi Han Apple ma sporo opóźnienia w rozwoju sztucznej inteligencji, której jeszcze nie mieliśmy okazji poznać.

Samsung Galaxy Tab S9
Samsung Galaxy Tab S9

Koreańczycy oprócz rozwoju AI w smartfonach liczą na silną sprzedaż produktów AGD. Zaawansowane technologie oraz sztuczna inteligencja w sprzętach gospodarstwa domowego to kolejny krok Samsunga do zwycięstwa nad firmą Apple. Amerykański koncern skupia się na różnych urządzeniach, ale nie jest to AGD. Producent nie będzie w stanie połączyć swoich iPhone’ów z dodatkowymi urządzeniami z gospodarstwa domowego. Samsung, współpracując ze wszystkimi obszarami w swojej firmie i ma znacznie większe możliwości.

Samsung logo - Galaxy Z Flip 3 background

Już teraz mając smartfona w ręku użytkownik może sterować całym domem. Możliwości połączenia smartfona z każdym sprzętem (lodówką, telewizorem, pralką oraz innymi). W tym aspekcie Samsung nie widzi konkurencji ze strony Apple. Dyrektor Han zwrócił uwagę, że Samsung może zapewnić lepszą łączność dzięki swojej przodującej pozycji na rynku telewizorów i smartfonów. Pomoże to ułatwić życie użytkownikom, a także ułatwi im interakcję z urządzeniami inteligentnego domu. Dyrektor Samsunga chętnie dzielił się informacjami z zagraniczną prasą dodając, że jeszcze w tym roku możemy się spodziewać połączenia Bixby ze sztuczną inteligencją. Takie doniesienia pojawiały się już wcześniej, ale teraz mamy potwierdzenie z najwyższej półki.

Źródło: Sammobile

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!