Denerwują Cię Codzienne Tapety na Xiaomi? W ten sposób je wyłączysz!

Codzienne tapety Xiaomi

Kiedy Codzienne Tapety pojawiły się na moim telefonie Xiaomi, od razu zaczęły mnie irytować. Nie chciałem korzystać z tej funkcji, jednak dość często zdarzało mi się przypadkowo włączyć ją z poziomu ekranu blokady. Usługa Codzienne Tapety pojawia się bowiem jako jeden ze skrótów przy zablokowanym ekranie. Jak się tego pozbyć?

Odinstalowanie aplikacji przez Ustawienia

Pierwszym sposobem jest odinstalowanie aplikacji przez Ustawienia. Należy poszukać tam sekcji Aplikacje, a następnie wybrać Zarządzaj aplikacjami. By wyszukać aplikację wpisujemy Codzienne tapety (ewentualnie Karuzela tapet). W przypadku, gdyby nie udało się odnaleźć aplikacji, trzeba dotknąć trzy kropki w prawym górnym rogu i wybrać opcję Pokaż wszystkie aplikacje. Po wybraniu aplikacji odinstalowujemy ją, klikając opcję Odinstaluj u dołu.

Odinstalowanie aplikacji przez Sklep Play

Innym sposobem jest odinstalowanie aplikacji przez sklep Play. Korzystając z przeglądarki internetowej, w moim przypadku Brave, przechodzimy pod adres https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.android.fashiongallery. Otworzy się aplikacja Google Play, gdzie klikamy na przycisk Odinstaluj.

Odinstalowanie aplikacji przez Android Debug Bridge

Jeśli powyższe opcje zawiodły, możemy odinstalować aplikację przez narzędzie ADB. Służy ono do komunikacji z telefonem z Androidem, a pobrać możemy je ze strony google.com. Do obsługi tego narzędzia potrzebne jest włączone debugowanie USB w telefonie. By to zrobić przechodzimy w Ustawienia, a następnie sekcję O telefonie. Tam klikamy na Wersję MIUI kilka razy, aż pojawi się komunikat “Jesteś już programistą”. Wtedy cofamy się, przechodzimy w sekcję Opcje programistyczne i aktywujemy Debugowanie USB. Urządzenie pokaże nam komunikat, który informuje do czego służy wspominana opcja.

Denerwują Cię Codzienne Tapety na Xiaomi? W ten sposób je wyłączysz!

Teraz jesteśmy gotowi, aby podłączyć telefon przy pomocy portu USB do komputera. Na smartfonie musimy się zgodzić na połączenie z naszym komputerem. Następnie rozpakowujemy narzędzie ADB i w folderze platform-tools klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję Otwórz w terminalu (lub PowerShell).

./adb devices
./adb shell pm uninstall -k --user 0 com.miui.android.fashiongallery

Pierwsza komenda, którą wpiszemy, adb devices, służy do pokazania czy komunikacja z urządzeniem została nawiązana. Jeśli widzimy nasze urządzenie na liście, możemy wkleić drugie polecenie, które odinstalowuje Codzienne Tapety.

Denerwują Cię Codzienne Tapety na Xiaomi? W ten sposób je wyłączysz!

Komunikat w konsoli pokaże, że operacja się udała. Nie trzeba robić niczego więcej, można odłączyć telefon od komputera.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!