Jaki rower elektryczny do Ciebie pasuje? Nasze zestawienie

Jaki rower elektryczny do Ciebie pasuje? Nasze zestawienie

Rowery elektryczne to pojazdy, które coraz częściej spotykamy na ulicach. Łączą w sobie wygodę rowerów tradycyjnych i możliwości hulajnóg elektrycznych. Jednak który rower wybrać? Postanowiliśmy przygotować specjalne zestawienie z różnymi propozycjami marki Motus.

Rower elektryczny. Dlaczego warto?

Rower elektryczny ma wiele zalet, które sprawiają, że jest atrakcyjnym środkiem transportu i rekreacji. Po pierwsze, umożliwia on łatwe pokonywanie długich dystansów bez nadmiernego wysiłku fizycznego, co jest szczególnie korzystne dla osób starszych czy mniej sprawnych fizycznie. Po drugie, jest to ekologiczna alternatywa dla samochodów, ponieważ nie emituje szkodliwych substancji i zmniejsza nasz wpływ na środowisko.

Warto również wspomnieć, że jazda na rowerze elektrycznym może być przyjemnym sposobem na aktywność fizyczną, pomagając jednocześnie utrzymać dobrą kondycję. To wygodne i zrównoważone rozwiązanie dla wielu osób zwłaszcza w miejskich, ale też i w rekreacyjnych środowiskach.

Porównanie rowerów elektrycznych Motus

Poniżej znajduje się porównanie specyfikacji wybranych modeli rowerów elektrycznych Motus.

Motus City WhiteMotus City BlackMotus MTBMotus ECOMotus Fat Road
Moc silnika250 W250 W250 W250 W250 W
Koło26 cali27,5 cali27,5 cali20 cali20 cali
Maksymalny zasięg65 km65 km65 km50 km80 km
Maksymalna prędkość25 km/h25 km/h25 km/h25 km/h25 km/h
Rodzaj hamulcaHamulcze tarczowe ZOOM / zintegrowany czujnik hamowaniaHamulce tarczowe ZOOM / zintegrowany czujnik hamowaniaHamulce tarczowe ZOOM / zintegrowany czujnik hamowaniaHamulce tarczowe ZOOM / zintegrowany czujnik hamowaniaHamulce tarczowe ZOOM / zintegrowany czujnik hamowania
Waga27 kg29 kg27 kg23 kg29 kg
Materiał ramyAluminiumAluminiumAluminiumAluminiumAluminium
Czas ładowania5-6 godzin5-6 godzin5-6 godzin4-5 godzin5-6 godzin
Wielkość ramy45 cm43 cm48 cm34 cm40 cm
Bateria36 V, 12,5 Ah36 V, 12,5 Ah36 V, 12,5 Ah36 V, 10 Ah48 V, 12,5 Ah
Przerzutki7 biegów Shimano7 biegów Shimano7 biegów Shimano7 biegów Shimano7 biegów Shimano
Dedykowany dla użytkowników o wzroście1,6 – 2 m1,6 – 2 m1,6 – 2 m1,5 – 1,95 m1,6 – 2 m
Maksymalna waga użytkownika125 kg125 kg125 kg110 kg125 kg
AplikacjaBrakBrakTuya AppBrakBrak

Rowery elektryczne Motus – czym się wyróżniają?

ak więc można dostrzec, wskazane rowery elektryczne różnią się i to pod wieloma względami. Pierwsze dwie pozycje z serii Motus City są do siebie całkiem podobne, więc opiszemy je razem. Tak jak nazwa wskazuje, Motus City świetnie nadaje się do jazdy po mieście – zarówno dla samej zabawy, jak i w jakimś celu, na przykład do sklepu, pracy lub szkoły.

Tylny bagażnik dostępny w obu modelach to spore ułatwienie, które pomoże przewozić np. odebraną paczkę. Warto dodać, że model City White oferuje również koszyk z przodu, idealny do włożenia zakupów.

Motus City White wyróżnia klasyczny wygląd oraz koła o średnicy 26 cali. Rama jest całkiem nisko, co pomaga w schodzeniu i wchodzeniu na rower. To typowo damski model, więc z pewnością takie udogodnienie docenią w szczególności kobiety.

Motus City White
Motus City White

Motus City Black to rower dedykowany przede wszystkim mężczyznom. Ten model ma krótszą ramę, ale położoną wyżej. Oferuje także większe koła 27,5 cala oraz nowoczesny design. Producent gwarantuje, że jest to świetna propozycja dla osób aktywnych, ale ceniących sobie wygodę i bezpieczeństwo.

Motus City Black
Motus City Black

Motus MTB to jednak nieco inny model niż obie wersje City. Na pierwszy rzut oka może przypominać białą odsłonę City, głównie ze względu na zastosowanie podobnych kół 27,5 cala. Jednakże rower został dostosowany nie tylko do jazdy po mieście, ale również po szlakach górskich i innych ścieżkach, niekoniecznie asfaltowych.

Motus MTB
Motus MTB

Ciekawostką jest fakt, że to jedyny model ze wszystkich wymienionych, który oferuje współpracę z aplikacją mobilną. Mowa tu o programie Tuya, w którym to możemy podejrzeć bieżące parametry roweru, takie jak poziom naładowania baterii, aktualna prędkość, przejechany dystans.

Nie trzeba zaznaczać tego, że Motus ECO wyróżnia się swoim wyglądem. Jest to lekki i składany rower elektryczny, którego koła mierzą sobie zaledwie 20 cali. Mniejsze wymiary sprawiają również, że mogą z niego korzystać osoby niższe, poniżej 160 cm wzrostu.

Motus ECO
Motus ECO

Producent zaznacza, że jest to świetna alternatywa dla miejskich jednośladów. No i faktycznie, Motus ECO to sprzęt, który chcemy zabrać do miasta i przemierzać jego ulice, zwłaszcza w celu dostania się do szkoły, pracy, sklepu lub do znajomych. Jego spokojny wygląd również zachęca do przyjemnych, popołudniowych wycieczek. Składana konstrukcja sprawia, że można szybko zmniejszyć jego rozmiary i schować go, na przykład, do auta.

Ostatnią pozycją na liście jest rower elektryczny Motus Fat Road. Na pierwszy rzut oka przypomina przed chwilą opisywany wariant ECO. Po chwili jednak można dostrzec, że to kompletnie inny sprzęt. Otóż koła, również 20 cali, wyróżniają się bardzo grubą oponą, która świetnie wybiera nierówności, co sprawdza się zwłaszcza na drogach nieasfaltowych.

Motus Fat Road
Motus Fat Road

Bo tak, Motus Fat Road to rower do dynamicznej i ostrej jazdy poza miastem, na trudnych drogach, gdzie zapewni dozę adrenaliny i wygody. Sprawdzi się także w mieście, gdzie nie będzie straszny mu żaden krawężnik czy krzywy chodnik. To po prostu taki ultimate rower elektryczny, dla najbardziej wymagających.

Elektryczny rower Motus – który wybrać?

Jak możemy dostrzec, dzisiaj wymienione rowery są z pozoru do siebie całkiem podobne, jednak znacznie różnią się ich cechy i zastosowanie. Nie jest łatwo odpowiedzieć, który model należy wybrać, ponieważ wszystko zależy od własnych preferencji i potrzeb.

Rowery Motus City i Motus ECO to pojazdy nastawione na jazdę miejską i wygodne poruszanie się pomiędzy punktami. Będą świetnymi zamiennikami tradycyjnych rowerów miejskich, jak i innych jednośladów.

Rowery Motus MTB oraz Motus Fat Road to nieco bardziej zaawansowane modele, które trafiają w grupę kierowców, chcących nie tylko po prostu poruszać się po mieście, ale także szukających adrenaliny. Ich zastosowanie poza miastem, na trudnych ścieżkach, jest jak najbardziej możliwe, a taka jazda zapewni użytkownikom wiele frajdy.

Artykuł płatny. Artykuł powstał we współpracy z firmą Barel Poland.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!