Jakich prezentów najczęściej szukano w Google?

google logo

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia skończyły się na dobre. Z tego też powodu Google zaktualizowało stronę Google Shopping 100, na której znajdziemy przedmioty z różnych kategorii, które cieszyły się największą popularnością jeśli chodzi o ilość wyszukiwań. 

Google doskonale wie, co chcieliśmy kupić na prezent!

Amerykański gigant podzielić nowo przygotowaną stronę na kilka kategorii, a wśród nich znajdziemy najpopularniejsze prezenty w świecie technologii, gier, a także te dotyczące zabawek, sprzętu kuchennego, akcesoriów oraz odzieży, sportu i fitness. Oczywiście produktów tych jest naprawdę sporo, ale my skupimy się na tych z rynku szeroko pojętej elektroniki. Zacznijmy więc od kategorii, która przez Google została nazwana po prostu jako Tech. Co ciekawe najpopularniejszym produktem w tej kategorii był głośnik Google Home Mini. To pokazuje, że coraz częściej chcemy korzystać z inteligentnych asystentów głosowych i rozwój tej części rynku może być szybszy niż kiedykolwiek wcześniej. Drugie miejsce należy do Xiaomi Mi Note 10. Podium zamyka NVIDIA Shield TV. W TOP 5 znalazła się jeszcze Motorola Moto One Action oraz słuchawki douszne Razer Hammerhead.

Jakich prezentów najczęściej szukano w Google?

W kategorii dotyczącej szeroko pojętego gamingu numerem jeden okazała się gra na PlayStation 4 Death Stranding. Drugie miejsce należy do bezprzewodowego kontrolera Microsoft Xbox Elite Series 2, a trzecie do retro konsoli nawiązującej do dawnych gier czyli Legends Flashback Blast. Kolejne miejsca to znowu gra na PlayStation 4 o tytule Nioh, a piąte miejsce należy do Pokemonów.

Zobacz także: Mapy Google pozwolą wyszukiwać stacji ładowania elektryków z konkretnymi wtyczkami!

Oczywiście liczba wyszukiwań danego produktu nie musi oznaczać, że tyle samo osób zdecydowało się na zakup. Niemniej jednak tego typu zestawienie bez wątpienia obrazuje nam, które z produktów cieszą się w danej kategorii największą popularnością. Jakie zmiany w Google Shopping 100 przyniesie rok 2020? Tego zapewne dowiemy się już niedługo. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

A jakie technologiczne prezenty wy dostaliście? Pochwalcie się nimi w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!