Mapy Google pozwolą wyszukiwać stacji ładowania elektryków z konkretnymi wtyczkami!

mapy google

Samochody elektryczne to bez wątpienia jeden z gorętszych tematów ostatnich miesięcy. Na całym świecie coraz to więcej osób decyduje się na zakup tego typu pojazdów, a co za tym idzie także twórcy różnych aplikacji starają się zrobić wszystko, aby ułatwić im życie. Teraz ciekawą funkcję mają otrzymać Mapy Google!

Mapy Google idealne dla posiadaczy elektrycznych samochodów

Producenci samochodów elektrycznych korzystają z zupełnie różnych wtyczek. Przykładowo Nissan używa CHAdeMO, BMW i VW korzystają z CCS, a Tesla postanowiła wykorzystać swoje rozwiązanie. To wprowadza pewien problem – jadąc takim pojazdem i widząc na mapie stację pozwalającą go naładować nie wiemy tak naprawdę czy będzie tam dostępny kabel z odpowiednią wtyczką. Teraz jednak sytuacja ma się zmienić za sprawą Map Google. Już na początku tego roku aplikacja ta umożliwiła użytkownikom wyszukiwać stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. To było bez wątpienia sporym ułatwieniem dla posiadaczy tego typu samochodów, ale amerykański gigant chce iść o krok dalej.

Nowa funkcja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników. Sam próbowałem aktualizować aplikację, usuwać dane i odinstalowywać ją, ale w menu ustawieniach nie pojawiła mi się dodatkowa opcja. Już niedługo zatem w mapach Google będziemy mogli zdefiniować jaką wtyczkę posiada nasz samochód elektryczny. Tym samym po ustawieniu tego i następnie wyszukaniu w mapach stacji do ładowania pojazdów elektrycznych otrzymamy tylko te wyniki, które oferują ładowanie z nowym typem wtyczki.

Zobacz także: Wkrótce płacąc Google Pay nie będziemy musieli wpisywać PIN-u

Bez wątpienia będzie to opcja niesamowicie wygodna dla posiadaczy samochód elektrycznych. Raz na zawsze skończy się problem z tym, że przyjeżdżamy na stację, na której znajduje się także stacja ładowania elektryków, a tam dostępne są jedynie wtyczki pozwalające ładować samochody innych firm. Kiedy funkcja ta zostanie na dobre wprowadzone z Mapach Google? Tego niestety nie wiemy. Pozostaje uzbroić się w odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o nowej funkcji w Mapach Google? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!