Jakie aplikacje znajdziemy na PlayStation 5? Znamy odpowiedź!

Jakie aplikacje znajdziemy na PlayStation 5? Znamy odpowiedź!

Nikt z nas raczej nie decyduje się na kupno konsoli po to, żeby używać jej do oglądania seriali na Netflixie czy bajek na Disney+. Mimo wszystko są one ciekawym dodatkiem i warto wiedzieć czego możemy się spodziewać na konsoli nowej generacji.

Osobna strefa w menu

Wszystkie aplikacje dodatkowe będą swoje zaszczytne miejsce miały w osobnej strefie menu. Nie będziemy musieli długo główkować, żeby włączyć sobie dodatkowe programy. Znajdziemy je w zakładce media, czyli zupełnie osobnej od zakładki gier, gdzie grupować będą się nam wszystkie gameingowe tytuły. Dzięki temu, każdy członek rodziny, nawet ten, który w gry za bardzo nie gra, będzie miał łatwy dostęp do Apple TV czy Disney+

Jakie aplikacje znajdziemy na PlayStation 5? Znamy odpowiedź!

Czego możemy się spodziewać na PlayStation 5 po premierze?

Pewnie wszyscy czekają na tą informację, dlatego bez zbędnego przedłużania przybywam do was z odpowiedzią. Wraz z premierą konsoli nowej generacji znajdziemy na niej takie aplikacje dodatkowe jak:

  1. Apple TV – czyli sklep z filmami oraz serialami wraz z platformą VoD.
  2. Netflix – bardzo popularny serwis VoD z dużą ilością dostępnych seriali oraz filmów.
  3. Disney+ – oficjalnie jeszcze niedostępna w Polsce platforma VoD z tytułami Disneya.
  4. Spotify – Platforma służąca do słuchania muzyki z całego świata.
  5. Twitch – czołowa platforma streamingowa.

Osobiście uważam, że są to czołowe i najbardziej przydatne aplikacje dodatkowe, których możemy oczekiwać od konsoli. Warto również wspomnieć, że Apple TV pojawi się również na PS4.

Jakie aplikacje znajdziemy na PlayStation 5? Znamy odpowiedź!

Co nowego jakiś czas po premierze?

Znamy już również kilka aplikacji, które swój debiut na PS5 będą miały jakiś czas po premierze. Będą to takie apki jak: Hulu, Peacock, Amazon Prime Video i MyCanal. Nadal nic nie wiadomo o platfromie HBO GO, która co jak co ale mojemu sercu jest bardzo bliska. Jak myślicie, trafi ona do menu mediów w PlayStation 5?

Co sądzicie o dodatkowych aplikacjach na konsoli nowej generacji?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!