Jednak Apple może? iOS 16.1 doda podgląd procentu baterii na kolejne iPhone’y

iphone

Jak się okazuje, Apple jednak sprawiło, że każdy iPhone z notchem może wyświetlać procent naładowania baterii. Nowość wniesie update do iOS 16.1.

iOS 16.1 pozwoli wyświetlać procent naładowania baterii w iPhone’ach mini

iOS 16 sprawił, że większość modeli iPhone zaczęła w końcu wyświetlać procent naładowania baterii na górnym pasku stanu. Brakowało tego od momentu wprowadzenia pierwszego iPhone’a z notchem i skorzystać z tego mogli tylko Ci, co posiadali telefon Apple z klasycznym, starym designem. Niestety, ten update nie dodał funkcji dla każdego iPhone’a z notchem.

Co było wręcz śmieszne, bo na ten dodatek nie załapał się nawet jeszcze nowy iPhone 13 mini. Wielu osobom się to nie spodobało, a niektórzy to po prostu wyśmiewali. Jak się jednak okazuje, Apple zamierza swój błąd naprawić i pomoże w tym iOS 16.1.

iphone 13
iPhone 13

Procent baterii na górnym pasku będzie można wyświetlać na kolejnych smartfonach Apple. Tym razem chodzi właśnie o te pominięte modele, czyli o:

  • iPhone 13 mini
  • iPhone 12 mini
  • iPhone XR
  • iPhone 11

Nie będę kłamał mówiąc, że wyświetlanie poziomu naładowania baterii na górnym pasku jest bardzo wygodne i pozwala zapoznać się z poziomem naładowania za pomocą jednego, prostego spojrzenia. Dobrze, że jednak Apple zamierza poprawić swój błąd i tym samym funkcję udostępni pominiętym fanom.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!