Jesteśmy po Acer Chromebook Media Event. Pokazano serię Acer Chromebook Plus

Acer Chromebook

Właśnie odbyło się wydarzenie Acer Chromebook Media Event, które miało miejsce w Warszawie. W wydarzeniu brało udział wielu gości i zaprezentowano nowe sprzęty z linii Acer Chromebook Plus.

Acer Chromebook Plus 514 i Acer Chromebook Plus 515

Acer Chromebook Plus 514 i Plus 515 mają być przedstawicielami nowej linii Chromebooków. Świeży segment ma oferować wyższą wydajność niż typowe laptopy z Chrome OS.

Jesteśmy po Acer Chromebook Media Event. Pokazano serię Acer Chromebook Plus

Nowe komputery dostarczą pojemne dyski SSD i większą ilość pamięci RAM. Co ciekawe, model Plus 515 wykorzystuje procesory Intel Core 12. i 13. generacji, natomiast Chromebook Plus 514 działa w oparciu o procesory AMD Ryzen 5 z serii C. Jest też WiFi 6E i Bluetooth 5.1. Nie zabrakło także potrzebnych portów, w tym USB-C, HDMI czy USB typu A.

Wbudowane kamery to wideorozmów obsługują rozdzielczość Full HD i redukcję szumów. Funkcje parte na sztucznej inteligencji automatycznie poprawią jakość obrazu i oświetlenie oraz wyeliminują zakłócenia. Kamerę można zasłonić za pomocą fizycznej przesłony. Istnieje też szybka droga wyciszenia mikrofonu i wyłączenia kamery jednym klikiem.

Warto zaznaczyć, że Acer oferuje realizację bonu dla nauczycieli na laptopy z serii Acer Chromebook Plus 514 i 515. Co ciekawe, to jest jedyny producent, który pozwala zrealizować ten bon na komputer z systemem Chrome OS.

Źródło: Własne, informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!