JioMeet to zamiennik aplikacji Zoom prosto z Indii, który wygląda dokładnie tak samo jak pierwowzór

JioMeet to zamiennik aplikacji Zoom prosto z Indii, który wygląda dokładnie tak samo jak pierwowzór

Hindusi od jakiegoś czasu starają się zastąpić popularne aplikacje swoimi odpowiednikami. Takim sposobem znana platforma do prowadzenia konferencji internetowych Zoom doczekała się swojego zamiennika. Aplikacja nazywa się JioMeet i w niemalże każdym calu wygląda dokładnie tak samo jak jej pierwowzór.

Przez pandemię wiele platform do prowadzenia grupowych rozmów wideo zyskało na popularności. Szczerze mówiąc, przed rozpoczęciem zajęć zdalnych w ogóle nie wiedziałem czym jest platforma Zoom. Jednakże przez ostatnie miesiące niemalże codziennie miałem z nią do czynienia.

Warto przeczytać: Z czego korzystam podczas pracy zdalnej podczas akcji #zostańwdomu

JioMeet czyli kopia aplikacji Zoom

Od jakiegoś czasu Indie chcą zastąpić popularne aplikacje swoimi odpowiednikami. Dotknęło to również Zooma, który ma być zastąpiony przez JioMeet. Od razu po pojawieniu się tego programu niektórzy zauważyli pewne nieprawidłowości. Otóż JioMeet wygląda dokładnie tak samo jak Zoom.

Jak widzicie powyżej, interfejs JioMeet wygląda dokładnie tak samo jak Zoom. Co jednak potrafi twór od Reliance Jio? W przeciwieństwie do swojego pierwowzoru, JioMeet jest kompletnie darmowy, a przynajmniej teraz. Mało tego, w rozmowie może wziąć udział do 100 osób, a to wszystko może trwać do 24 godzin z wykorzystaniem rozdzielczości HD 720p. Dodatkowo w aplikacji zaimplementowano obsługę wielu kont, a także poczekalnię, dzięki czemu będziemy mogli nieco wcześniej wypraszać niechcianych gości.

JioMeet całkiem szybko zyskuje na popularności, bowiem w Sklepie Google Play pobrano aplikację ponad 100 tysięcy razy. Niestety, ale póki co obywatele Polski nie mogą korzystać z tejże aplikacji, a przynajmniej wykorzystując oficjalne rozwiązania.

Z jakich platform do rozmów wideo korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!