K-9 Mail wraca i to w jakim stylu! Aplikacja Open Source lepsza niż kiedykolwiek

k-9 Mail
K-9 Mail – logo

W zasadzie, to znam mało aplikacji na Androida, które dają wygodny dostęp do skrzynki pocztowej. Zapewne wielu z Was korzysta z Gmaila, jednak warto wiedzieć o alternatywach. Jedną jest K-9 Mail, która właśnie otrzymała ogromną aktualizację 5.800!

K-9 Mail powraca!

Tak jak wspomniałem we wstępie, nie znam zbyt wiele aplikacji mailowych. Zazwyczaj korzystałem z Gmaila lub tej wbudowanej w system – w przypadku telefonów z logo Huawei. Czasem też używam BlueMail, bowiem bez żadnej konfiguracji obsługuje skrzynki Google. A jednak o K-9 Mail słyszałem, bowiem jest to prawdopodobnie najlepsza skrzynka pocztowa na Androida z otwartym kodem!

Twórcy właśnie powiadomili o bardzo dużej aktualizacji oznaczonej jako 5.800. K-9 Mail w nowej odsłonie to przede wszystkim kompletnie nowy interfejs zgodny z najnowszymi trendami (poprzedni był dobry, ale w czasach Androida KitKat). Na szczęście teraz będzie lepiej – albo gorzej, ale twórców to nie obchodzi.

The user interface has been redesigned. Some of you will love it, some will hate it. You’re welcome and we’re sorry.

K-9 Mail 5.800 to również pełna zgodność z tym, co mogą robić aplikacje w tle począwszy od Androida 6. Co ważne, sama aplikacja działa z Androidem 5.0 i nowszym. Usunięto natomiast obsługę technologii WebDAV, bowiem jest już zbyt przestarzała (jeśli jednak z niej korzystasz, to ona dalej będzie dla Ciebie dostępna). Ponadto dodano wiele optymalizacji i poprawek błędów – głównie związanych z szyfrowaniem end-to-end.

K-9 Mail 5,800 pobierzecie zarówno ze Sklepu Google Play, jak i F-Droid, a nawet z oficjalnej strony projektu.

Źródło: K-9 Mail

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!