Karta płatnicza z czytnikiem linii papilarnych? Taką ma już Bank Pocztowy!

karta platnicza bank pocztowy
(fot. Bank Pocztowy)

Bank Pocztowy właśnie nas wszystkich zaskoczył i wprowadził jako pierwszy w Polsce karty płatnicze z biometrią. Pierwsi skorzystają z nich klienci instytucjonalni.

Karta płatnicza z czytnikiem linii papilarnych już w Polsce. Wprowadzi je Bank Pocztowy

Bank Pocztowy właśnie poinformował. że wprowadził karty biometryczne. Było to możliwe we współpracy z Mastercard, firmą Fiserv Polska oraz producentem kart Thales. Jeszcze w przyszłym miesiącu mają rozpocząć się testy Family&Friends, a tuż przed 2022 skorzystają z nich klienci instytucjonalni. Warto jednak dodać, że całkiem możliwe, że w przyszłości w ich posiadanie wejdą także klienci prywatni.

Jak wynika z opisu przesłanego przez Bank Pocztowy, każda płatność będzie musiała być autoryzowana odciskiem palca. Aby to zrobić, wystarczy przyłożyć kciuk do specjalnego czujnika znajdującego się na karcie. Jeśli odczyt zakończy się powodzeniem, to na karcie zaświeci się zielona dioda. Oczywiście wtedy też możliwe będzie wykonanie transakcji. Warto tutaj dodać, że dane odcisku palca wprowadzonego wcześniej do systemu pozostają na karcie i nie są przechowywane poza nią.

bank pocztowy
(fot. Bank Pocztowy)

Karty biometryczne to zupełna nowość, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Firma Thales, która opracowała tę zaawansowaną technologię, dostarcza swój produkt jedynie na pięć rynków, w tym jeden europejski. Teraz, dzięki naszej współpracy z organizacją Mastercard, to nowoczesne rozwiązanie, znane do tej pory jedynie z filmów sci-fi, będzie również dostępne dla naszych klientów, którzy dzięki niemu będą mogli jeszcze wygodniej i bezpieczniej dokonywać transakcji. To także kolejny etap w realizacji naszej strategii rozwoju – coraz większej cyfryzacji naszych rozwiązań oferowanych klientom. Mam nadzieję także, że wprowadzenie karty biometrycznej przyczyni się do dynamicznego rozwoju w Polsce rynku płatności bezgotówkowych.

powiedział Marcin Ledworowski, członek Zarządu Banku Pocztowego odpowiadający za Obszar Biznesu oraz IT.

W Polsce jest to kompletna nowość, jednak taki typ karty jest już dostępny za granicą, o czym pisaliśmy >>tutaj<< jeszcze w lipcu 2021. Nadal jednak Bank Pocztowy pozostaje w czołówce instytucji na świecie, które się tym zainteresowały.

Źródło: Biuro Prasowe Banku Pocztowego, Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!