KDE Plasma 5.19.1 już jest i naprawia błędy na które narzekałem!

kde plasma
Pulpit KDE Plasma

Kilka dni temu podzieliłem się z Wami pierwszymi wrażeniami z używania KDE Plasma 5.19. Wspomniałem tam o błędzie, który bardzo mnie irytował i postanowiłem go zgłosić (co zrobiło również wiele innych użytkowników). Po kilku dniach dostałem powiadomienie informujące mnie, że mogę zainstalować aktualizację do KDE Plasma 5.19.1.

W KDE Plasma możemy polubić naprawdę wiele rzeczy, a aplikacje początkowe, lekkość działania i możliwości modyfikacji to tylko wierzchołek góry lodowej. To co ja zauważyłem, to współpraca deweloperów ze społecznością. Zgłaszając jakiś błąd możemy mieć pewność, że zostanie on naprawiony w ciągu kilku dni.

Warto przeczytać: Środowisko KDE Plasma 5.19 zostało wydane, a my je już zainstalowaliśmy!

KDE Plasma z aktualizacją do 5.19.1

W ostatnim wpisie o KDE Plasma narzekałem, że wraz z nową aktualizacją dostałem dziwny błąd. Otóż z mojego paska ikon tray zniknął bardzo ważny element – miernik poziomu naładowania baterii. Musicie przyznać, że korzystanie z laptopa bez tego elementu może być nieco frustrujące.

Reakcja była niemalże natychmiastowa – deweloperzy zaledwie po kilku dniach przygotowali potrzebną aktualizację. KDE Plasma 5.19.1 naprawia ponad 30 różnych błędów, które irytowały użytkowników. Oprócz problemu z battery-indicator, pozbyto się takich rzeczy jak wyświetlanie błędnych nazw urządzeń w Bluedevil, pokazywanie opcji KRunner w ustawieniach systemowych czy błędów z nowymi widgetami, tzw. plazmoidami.

Warto zobaczyć: KDE Connect: co to jest i jak korzystać? [PORADNIK]

Kolejna aktualizacja naprawiająca błędy jest zaplanowana na następny tydzień, po czym kolejne pojawią się w różnych dniach lipca. To właśnie mi się podoba w KDE Plasma. Widzę błąd, zgłaszam go i po kilku dniach mam aktualizację, która go naprawia. Oczywiście znikający miernik baterii, to nie jest jedyny tego typu przypadek. Jakiś czas temu miałem problem z wyborem języku systemu – nie mogłem zmienić z angielskiego na polski. Zgłosiłem to na grupie na Telegramie i po kilku dniach miałem uaktualnienie naprawiające.

Korzystacie z KDE Plasma? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!