KDE Plasma powiadomi Cię o słabej baterii w słuchawkach Bluetooth

KDE Plasma powiadomi Cię o słabej baterii w słuchawkach Bluetooth
Standardowy intefejs w KDE Neon (fot. addictivetips.com)

Linux jak i jego środowiska są tworzone przez społeczność dla społeczności. Dlatego też twórcy dodają wiele ciekawych elementów, które mają być pomocne i niezwykle przydatne. Nie inaczej jest w przypadku KDE Plasma, które znane jest z mnogości przeróżnych ustawień. Dla deweloperów tego środowiska ostatnie dni grudnia są niezwykle pracowite.

KDE Plasma szykuje przydatne nowości

KDE Plasma pracuje nad wieloma smaczkami, które mają być zawarte w wydaniu 5.18. Twórcy postanowili podzielić się niektórymi z nich i muszę przyznać, że to są naprawdę wygodnie wyglądające rzeczy. Pierwszą nowością jest możliwość dodawania tagów do folderów, dzięki czemu, w menedżerze plików Dolphin, o wiele łatwiej będzie nam segregować pliki. Natomiast w ustawieniach wyszukiwarka będzie pokazywać wyszukiwaną przez nas opcję, a nie tylko kategorię, w której się ono znajduje. Monitor sieciowy pozwoli na wyświetlanie widżetu, który pokaże nam prędkość internetu w bajtach. Ciekawym dodatkiem jest również możliwość włączenia trybu Nie Przeszkadzać skrótem klawiszowym.

Warto przeczytać: KDE Neon – moje linuxowe odkrycie 2019 roku

Oprócz wielu napraw błędów pojawiły się także pewne usprawnienia. W ustawieniach aktualnie wybrany motyw jest lepiej wskazany/podświetlony. Zmieniono również metodę pokazywania czasu wyświetlania powiadomienia – od teraz jest to zaokrąglony pasek, który kręci się wokół krzyżyka. Bardzo ważnym dodatkiem jest pokazywanie powiadomień mówiących nam o krytycznym stanie naładowania danego urządzenia Bluetooth – jest to niezwykle przydatne w przypadku bezprzewodowych słuchawek, jak i głośników.

KDE Plasma powiadomi Cię o słabej baterii w słuchawkach Bluetooth

KDE Plasma 5.18 jest bardzo ważną odsłoną tego DE, bowiem jest to LTS (Long Term Support), a więc musi być w jak najmniejszym calu najlepiej dopracowane. Planowana data publikacja to 11 lutego 2020 roku, czyli już naprawdę niedługo!

Korzystacie z KDE Plasma? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!