Kirin 1020 ma przynieść wzrost wydajność aż o 50%

Kirin 1020 ma przynieść wzrost wydajność aż o 50%
Huawei Mate 30 Pro

Huawei już rozpoczęło pracę nad nową jednostką mającą napędzić nadchodzące nowości z serii Mate 40. Oczywiście do ich premiery pozostało jeszcze wiele czasu, ale w sieci pojawiają się już pierwsze informacje na temat Kirina 1020. Jednostka ta ma zaskoczyć nas wszystkim niesamowitą wydajnością.

Czym będzie wyróżniać się Kirin 1020?

Kirin 1020 zostanie wykonany w 5 nm procesie technologicznym. Przejście z 7 nm procesu technologicznego ma zagwarantować przede wszystkim mniejsze zużycie energii o aż 30%. To oczywiście bezpośrednio przełoży się na czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Na tą chwilę procesory wykonane w 5 nm procesie technologicznym są opracowywane przez firmy Huawei oraz Apple. Według plotek producent z Państwa Środka ma w tym roku zaprezentować światu dwie jednostki wykonane w tej technologii. Jedną z nich będzie właśnie Kirin 1020 przeznaczony do smartfonów, a drugim może być coś co napędzi nowe modele laptopów czy tabletów.

Skupmy się jednak właśnie na Kirinie 1020. Według najnowszych informacji procesor ten zaoferuje aż o 50% większą wydajność niż Kirin 990. Wszystko za sprawą wykorzystania rdzeni Cortex A78 zamiast Cortex A76. Musimy pamiętać o tym, że Qualcomm Snapdragon 865 wykorzystuje rdzenie Cortex A77, a co za tym idzie nadchodząca jednostka chińskiego producenta może okazać się najmocniejszym procesorem w androidowym świecie. Oczywiście nie może także zabraknąć zintegrowanego modemu 5G, ale to staje się pewnego rodzaju standardem zarówno wśród flagowców jak i mocniejszych średniaków.

Zobacz także: Huawei P40 Pro może i nie będzie miał Usług Google, ale i tak może przyciągnąć uwagę!

Kiedy Kirin 1020 zostanie zaprezentowany światu? Bardzo możliwe, że premiera odbędzie się w tym samym czasie co prezentacja serii Mate 40. Huawei może pokazać te urządzenia światu w okolicach września lub października tego roku. Oczywiście przyszłoroczne flagowce, które trafią na rynek w pierwszych kwartale 2021 roku także będą pracować pod kontrolą Kirina 1020. Miejmy nadzieję, że tym razem gigant z Państwa Środka czymś ciekawym zaskoczy nas podczas premiery. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Mate 30 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na premierę Kirina 1020? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!