Strona główna Aktualności Kirin 985 jest już w fazie produkcyjnej. Zadebiutuje prawdopodobnie z serią Huawei...

Kirin 985 jest już w fazie produkcyjnej. Zadebiutuje prawdopodobnie z serią Huawei P30

-

Huawei ma powody do zadowolenia. Kirin 980 zbiera bardzo pozytywne opinie, a nawet od dłuższego czasu króluje w rankingu wydajnościowym AnTuTu. Jego bezpośrednim rywalem ma być Qualcomm Snapdragon 855, który napędzać będzie większość przyszłorocznych flagowców. Możliwe, że na rynku pojawi się jednak nowa, jeszcze mocniejsza jednostka.

Kirin 985 szybciej niż się spodziewaliśmy?

Kirin 980 został zaprezentowany światu pod koniec sierpnia 2018 roku. By to pierwszy procesor wykonany w technologii 7 nm i tak naprawdę udowodnił siłę i rozmach Huawei. Teraz w sieci zaczynają pojawiać się plotki dotyczące jego następcy. Oczywiście nie zostały one potwierdzone przez samego giganta z Państwa Środka, a co za tym idzie musimy traktować je z delikatnym przymrużeniem oka. Niejednokrotnie zdarzało się jednak, że tego typu informacje okazywały się częściowo, a nawet w całości prawdziwe. Czy tak będzie i w tym przypadku?  Czas pokaże.

kirin 985

Nowe flagowe jednostki Huawei debiutowały raz w roku i w pierwszej kolejności trafiały do urządzeń z serii Mate, a dopiero później do topowych smartfonów z rodziny P. Plotki mówią, że Kirin 985 ma zadebiutować w pierwszej połowie 2019 roku, a możliwe, że i w pierwszym kwartale. I tak naprawdę wydają się one bardzo prawdopodobne. Jednostka oznaczona cyframi 985 może być ewolucją, a nie rewolucją. Podobna sytuacja miała już miejsce na przykład z Kirinem 950 i 955 oraz Qualcomm Snapdragonem 820 i 821.

Nowy procesor Huawei ma pojawić się w pierwszej kolejności w modelach P30 oraz P30 Pro. Tym samym chiński gigant chce iść za ciosem i po raz kolejny pozostawić konkurencję z tyłu. Informacji na temat samego Kirina 985 jest tak naprawdę niewiele. Ma on być wykonany w 7 nm technologii i składać się przede wszystkim z ulepszonych rdzeni Cortex-A76. Bez wątpienia, jeśli procesor faktycznie pojawi się na rynku, usłyszymy o poprawie wydajności oraz lepszym zarządzaniu energią.Na konkretniejsze informacje będziemy musieli jeszcze poczekać!

Korzystacie z flagowców Huawei? Czekacie na nowy procesor chińskiego giganta? Co waszym zdaniem producent z Państwa Środka powinien poprawić? Czekamy na komentarze!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej