Strona główna Aktualności Kirin 985 zaoferuje coś nowego!

Kirin 985 zaoferuje coś nowego!

-

Może i to nie jest pewne, że Kirin 985 będzie miał taką nazwę, ale zakłada się, że tak będzie ona brzmieć. Jeśli wierzyć plotkom, to powinien on zaoferować nową technologię, która oczywiście poprawi wydajność. Jego debiut planowany jest wraz z premierą Huawei Mate 30, który tym samym może zachęcić do kupna większą ilość osób.

Technologia EUV

Co takiego może pojawić się w procesorze, żeby nazwać to czymś nowym? W przypadku Kirina 985, rozchodzi się o technologię Extreme UltraViolet Lithography, czyli w skrócie EUV. Dzięki możliwości, jaką jest wykorzystanie światła, realne jest bardziej precyzyjne pozycjonowanie tranzystorów wewnątrz procesora, co daje nam szansę na 20 % większą gęstość. Jak łatwo się domyślić, idzie to w parze z większą wydajnością oraz mniejszym użyciem energii. Brzmi, jak idealne rozwiązanie.

Kirin 985

Skoro technologia jest nowa, to zapewne trzeba będzie na nią nieco poczekać – pomyśleliście tak? Okazuje się, Kirin 985 może trafić na pokład Huawei Mate 30 i powstawać będzie w 7 nm procesie technologicznym. Za produkcję odpowiadać będzie TSMC. Przejście na 7 nm stanowiło spory krok w kierunku rozwoju procesorów. Ostatnie ich generacje, które już powstawały w tym procesie, umożliwiały bardziej gęste rozmieszczenie tranzystorów, a więc wpływały na wydajność. Dodając do tego EUV, skok jakościowy (jeśli można to tak nazwać) będzie jeszcze wyraźniejszy.

Zobacz też: Huawei P30 Pro odnaleziony na włoskim Amazonie. Oficjalne rendery trafiły do sieci!

Czy może czekać nas coś jeszcze lepszego? Oczywiście, że może. Technologia EUV ma dać o sobie znać w jeszcze większym stopniu, kiedy nastąpi przejście na 5 nm proces technologiczny. Zanim to nastąpi, zapewne sporo czasu jeszcze minie, jednak jak widać, nie jest to rozwiązanie tylko na tu i teraz.

Kirin 985

Można się wstrzymać z osądami czy przypuszczeniami, jak ta technologia sprawdzi się w Kirin 985, do czasu prezentacji Huawei Mate 30. Wtedy na własnej skórze poznamy możliwości tego układu i technologii EUV. Wydaje się, że jest na co czekać. Także nie samymi telefonami człowiek i producenci żyją.

Wyczekujecie nowości w sektorze procesorów?

Źródłogizchina.it

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej