Kolejne słuchawki TWS trafiają na rynek. Redmi AirDots 2 oficjalnie zaprezentowane!

Kolejne słuchawki TWS trafiają na rynek. Redmi AirDots 2 oficjalnie zaprezentowane!

Słuchawki TWS cieszą się gigantyczną popularność. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że także submarka Xiaomi wprowadza na rynek nowy model tego typu sprzętu. Wprawdzie nie możemy mówić o jakikolwiek rewolucji, a jedynie ewolucji, ale myślę, że i tak słuchawki te mogą być prawdziwym hitem sprzedażowym!

Redmi AirDots 2

Akcja crowdfundingowa dotycząca nowych słuchawek TWS submarki Xiaomi rozpocznie się już 22 lipca w samych Chinach. Wtedy też cena Redmi AirDots 2 będzie wynosić zaledwie 79 juanów czyli około 44 zł. Jakie różnice znajdziemy w porównaniu do poprzedniej generacji? Tak naprawdę nie ma ich zbyt wiele. Producent z Państwa Środka postawił na Bluetooth 5.0 zamiast Bluetooth 4.2. To ma zapewnić zarówno lepszą stabilność połączenia jak i jednocześnie zmniejszyć zużycie baterii. Redmi AirDots 2 mają działać na jednym ładowaniu przez 4 godziny, a wykorzystując etui, pełniące także rolę banku energii, czas ten wydłuży się do 12 godzin.

Kolejne słuchawki TWS trafiają na rynek. Redmi AirDots 2 oficjalnie zaprezentowane!

Nowość submarki Xiaomi otrzymała pojedynczy przetwornik o średnicy 7,2 milimetra. Według zapewnień Redmi przetwornik ten ma zaoferować wyjątkowo czystą jakość dźwięku, a dodatkowo szczególnie oczarować nas mają niskie tony. Co więcej nie zabrakło także technologii redukcji szumów, która ma poprawić jakość dźwięku rejestrowanego przez mikrofon podczas połączeń, a to bez wątpienia było sporą wadą pierwszej generacji. Sterowanie odtwarzanym dźwiękiem odbywa się poprzez przyciski znajdujące się na każdej ze słuchawek.

Kolejne słuchawki TWS trafiają na rynek. Redmi AirDots 2 oficjalnie zaprezentowane!

Zobacz także: Xiaomi chwali się, że w Korei sprzedaje swoje urządzenie znacznie taniej od konkurencji

I patrząc na specyfikację Redmi AirDots 2 wcale nie różnią się zbytnio od poprzedniej generacji. Niemniej jednak bardzo możliwe, że prędzej czy później doczekamy się wprowadzenia tego urządzenia także do Europy, a w tym i do naszego kraju. Oczywiście cena na Starym Kontynencie będzie bez wątpienia wyższa, ale myślę, że nadal będziemy mogli mówić o bardzo dobrym stosunku ceny do możliwości.

Co myślicie o Redmi AirDots 2? Czekacie na wprowadzenie nowych słuchawek submarki Xiaomi do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!