Kolejne zmiany w serwisie Allegro – opłaty za nadanie paczki w Paczkomacie InPost

allegro smart

Przed nami kolejne duże zmiany w serwisie Allegro. Najwięcej nowości będzie dotyczyło sprzedawców – ale nie będą to tylko dobre wieści.

Telemedycyna jako nowa kategoria w Allegro.

Jedną z większych nowości jest nowa kategoria w sklepie – Telemedycyna. Wejdzie ona na stronę 4 grudnia. Dzięki tej opcji będzie można zakupić voucher na usługi medyczne, które odbywać będą się zdalnie. W dobie koronawirusa jest to całkiem ciekawa opcja, jednak mi osobiście daleko od rozumienia sensu wizyt lekarskich na telefon, wychodzącymi poza potrzebę uzyskania konkretnej recepty.

Kolejne zmiany w serwisie Allegro - opłaty za nadanie paczki w Paczkomacie InPost

Zakaz sprzedaży inwazyjnych roślin oraz zwierząt

Co Allegro ma tutaj na myśli? Otóż, nie zakupimy już na ich stronie oraz nie wystawimy na sprzedaż zwierząt bądź roślin, które nie są rodzime w Unii Europejskiej. Lista niedostępnych dla nas do zakupu gatunków zostanie dodana na czarną listę Allegro również już 4 grudnia.

Kolejne zmiany w serwisie Allegro - opłaty za nadanie paczki w Paczkomacie InPost

Jak wygląda sprawa z paczkomatami?

Pierwszą rzeczą zdecydowanie na plus będzie “Allegro Lokalnie”. Sprawi ono, że sprzedawcy będą mogli nadać przesyłki do paczkomatu InPost bez potrzeby wchodzenia na stronę rodzimą firmy. Nadanie paczki oraz wygenerowanie etykiety będzie można zrobić odrazu za pośrednictwem konta Allegro. Opłata za nadanie zostanie odliczona do rozliczenia użytkownika na jego koncie. Przejdźmy do tych mniej przyjemnych spraw, które w życie wejdą na szczęście dopiero po okresie świątecznym, bo dopiero 4 stycznia. Nadawanie paczek do paczkomatów InPost nie będzie już niestety darmowe. Plusem w tym jest fakt, że Allegro wzięło na siebie mimo wszystko większą część opłaty, a więc wyglądać to będzie następująco:

  • 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł
  • 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł.

Co uważacie o nadchodzących zmianach w funkcjonowaniu Allegro?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!