Strona główna Producenci Xiaomi Kolejny Amazfit Watch zadebiutuje już 27 sierpnia. Klon Apple Watcha nadchodzi?

Kolejny Amazfit Watch zadebiutuje już 27 sierpnia. Klon Apple Watcha nadchodzi?

-

Firma Huami, odpowiedzialna między innymi za produkcję inteligentnych opasek dla Xiaomi, nie zwalnia tempa i już 27 sierpnia wprowadzi na rynek kolejne urządzenie. Według plotek smartwatch ten ma do złudzenia przypominać coś co zapewne wszyscy z was bardzo dobrze znają.

Huami stworzy kopię Apple Watcha?

W sieci pojawił się oficjalny plakat zapowiadający premierę nowego zegarka, która odbędzie się już 27 sierpnia tego roku. Co więcej na oficjalnej grupie zrzeszającej fanów marki w serwisie Facebook jeden z przedstawicieli firmy potwierdził, że za tydzień zobaczymy smartwatch stworzony dla osób aktywnych, a przede wszystkich tych, którzy uwielbiają biegać. Plakat nie zdradza nam jakichkolwiek informacji na temat specyfikacji, ale w przypadku nowego produktu Huami sporo wiemy na temat jego wyglądu.

Skąd wzięły się przypuszczenia o tym, że nowy Amazfit Watch będzie kopią Apple Watcha? Sam wicedyrektor firmy Huami opublikował w sieci render przedstawiający wygląd tego urządzenia. Myślę, że takie źródło możemy uznać za wyjątkowo wiarygodne, a co za tym idzie najprawdopodobniej wygląd zegarka nie będzie dla nas jakimkolwiek zaskoczeniem podczas premiery. Oczywiście w dzisiejszych czasach ciężko stworzyć coś co będzie wyglądało zupełnie inaczej niż rozwiązania konkurencji, ale jednocześnie produkcja tak ewidentnej kopii nie zasługuje na pochwałę.

Zobacz także: Amazfit GTR vs Amazfit Verge – porównanie cen i specyfikacji

Jeśli chodzi o specyfikację to Amazfit Watch ma otrzymać ekran AMOLED z 341 PPI. Wyświetlacz zostanie pokryty szkłem 2.5D, a wbudowana bateria powinna zagwarantować do dziesięciu dni pracy na jednym ładowaniu. I to tak naprawdę wszystko ci wiemy na temat nadchodzącej nowości Huami. Sprzęt ten oczywiście trafi do sprzedaży w pierwszej kolejności w Chinach, ale bardzo możliwe, że niedługo później pojawi się także w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do naszego kraju. Nie spodziewałbym się premiery w naszym kraju.

Co myślicie o tak wyglądającym Amazfit Watchu? Korzystacie na co dzień z inteligentnych zegarków czy preferujecie zwykłe czasomierze? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej