Kolejny Amazfit Watch zadebiutuje już 27 sierpnia. Klon Apple Watcha nadchodzi?

Kolejny Amazfit Watch zadebiutuje już 27 sierpnia. Klon Apple Watcha nadchodzi?

Firma Huami, odpowiedzialna między innymi za produkcję inteligentnych opasek dla Xiaomi, nie zwalnia tempa i już 27 sierpnia wprowadzi na rynek kolejne urządzenie. Według plotek smartwatch ten ma do złudzenia przypominać coś co zapewne wszyscy z was bardzo dobrze znają.

Huami stworzy kopię Apple Watcha?

W sieci pojawił się oficjalny plakat zapowiadający premierę nowego zegarka, która odbędzie się już 27 sierpnia tego roku. Co więcej na oficjalnej grupie zrzeszającej fanów marki w serwisie Facebook jeden z przedstawicieli firmy potwierdził, że za tydzień zobaczymy smartwatch stworzony dla osób aktywnych, a przede wszystkich tych, którzy uwielbiają biegać. Plakat nie zdradza nam jakichkolwiek informacji na temat specyfikacji, ale w przypadku nowego produktu Huami sporo wiemy na temat jego wyglądu.

Kolejny Amazfit Watch zadebiutuje już 27 sierpnia. Klon Apple Watcha nadchodzi?

Skąd wzięły się przypuszczenia o tym, że nowy Amazfit Watch będzie kopią Apple Watcha? Sam wicedyrektor firmy Huami opublikował w sieci render przedstawiający wygląd tego urządzenia. Myślę, że takie źródło możemy uznać za wyjątkowo wiarygodne, a co za tym idzie najprawdopodobniej wygląd zegarka nie będzie dla nas jakimkolwiek zaskoczeniem podczas premiery. Oczywiście w dzisiejszych czasach ciężko stworzyć coś co będzie wyglądało zupełnie inaczej niż rozwiązania konkurencji, ale jednocześnie produkcja tak ewidentnej kopii nie zasługuje na pochwałę.

Zobacz także: Amazfit GTR vs Amazfit Verge – porównanie cen i specyfikacji

Jeśli chodzi o specyfikację to Amazfit Watch ma otrzymać ekran AMOLED z 341 PPI. Wyświetlacz zostanie pokryty szkłem 2.5D, a wbudowana bateria powinna zagwarantować do dziesięciu dni pracy na jednym ładowaniu. I to tak naprawdę wszystko ci wiemy na temat nadchodzącej nowości Huami. Sprzęt ten oczywiście trafi do sprzedaży w pierwszej kolejności w Chinach, ale bardzo możliwe, że niedługo później pojawi się także w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do naszego kraju. Nie spodziewałbym się premiery w naszym kraju.

Co myślicie o tak wyglądającym Amazfit Watchu? Korzystacie na co dzień z inteligentnych zegarków czy preferujecie zwykłe czasomierze? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!