Kolejny program naprawczy dla laptopów Apple. Tym razem dotyczy ubiegłorocznych MacBooków Air

macbook air 2018

Rusza właśnie kolejny program naprawczy zorganizowany przez firmę Apple. Tym razem problem dotyczy modelu MacBook Air 2018, w którym gigant z Cupertino stwierdził obecność wadliwych płyt głównych.

Problem dotyczy niewielkiej części urządzeń

Serwis 9to5Mac donosi, że Apple rozesłało do sklepów Apple oraz autoryzowanych serwisów informację o rozpoczęciu nowego programu naprawczego. Na tę chwilę nie znajdziemy na ten temat jakichkolwiek wzmianek na stronie samego giganta z Cupertino, ale producent ten nie zawsze publikował informacje o wadliwych egzemplarzach danych urządzeń. W przypadku MacBooków Air 2018 to już drugi program naprawczy. Wcześniej problemem była wadliwa klawiatura motylkowa, która okazywała się niezwykle delikatna i przy bardziej intensywnym użytkowaniu ulegała po prostu uszkodzeniu.

macbook pro 2019
MacBook Pro 2019

Teraz sytuacja jest dużo poważniejsza. Apple stwierdziło obecność wadliwej płyty głównej w niewielkiej części MacBooków Air 2018. Niestety, ale nie wiemy jak rozpoznać sprzęt objęty programem naprawczym na podstawie numeru seryjnego czy daty produkcji. Osoby, które zdecydowały się na zakup laptopa z wadliwą płytą mają otrzymać wiadomość e-mail od firmy Apple, a następnie będą musiały udać się do najbliższego autoryzowanego serwisu w celu naprawienia usterki. Oczywiście cała naprawa będzie całkowicie darmowa, ponieważ gigant z Cupertino uruchamiając program naprawczy tak naprawdę przyznał się do błędu. Jeśli wasz sprzęt działa poprawnie to nie macie się czego obawiać. Problem z płytą główną objawia się brakiem reakcji na wciśnięcie przycisku zasilania. Tym samym MacBook Air 2018 najzwyczajniej w świecie się nie włącza, a co za tym idzie korzystanie z niego jest niemożliwe.

Zobacz także: Apple uruchomiło program wymiany wadliwych baterii w MacBookach Pro z 2015 roku

Z jednej strony Apple należy się pochwała za to, że nie pozostawia użytkowników samych sobie i jest w stanie przyznać się do błędu oraz bezpłatnie naprawić wadę. Z drugiej strony kupując dany sprzęt chcemy by pozbawiony był on wad, a sam producent powinien przetestować dane urządzenie przed wprowadzeniem go na rynek. Niemniej jednak miejmy nadzieję, że więcej wpadek w przypadku MacBooków Air 2018 nie będzie.

Korzystacie z MacBooka Air 2018? A może problem z wadliwą płytą główną dotknął i was? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!