Strona główna Aktualności Kolejny program naprawczy dla laptopów Apple. Tym razem dotyczy ubiegłorocznych MacBooków Air

Kolejny program naprawczy dla laptopów Apple. Tym razem dotyczy ubiegłorocznych MacBooków Air

-

Rusza właśnie kolejny program naprawczy zorganizowany przez firmę Apple. Tym razem problem dotyczy modelu MacBook Air 2018, w którym gigant z Cupertino stwierdził obecność wadliwych płyt głównych.

Problem dotyczy niewielkiej części urządzeń

Serwis 9to5Mac donosi, że Apple rozesłało do sklepów Apple oraz autoryzowanych serwisów informację o rozpoczęciu nowego programu naprawczego. Na tę chwilę nie znajdziemy na ten temat jakichkolwiek wzmianek na stronie samego giganta z Cupertino, ale producent ten nie zawsze publikował informacje o wadliwych egzemplarzach danych urządzeń. W przypadku MacBooków Air 2018 to już drugi program naprawczy. Wcześniej problemem była wadliwa klawiatura motylkowa, która okazywała się niezwykle delikatna i przy bardziej intensywnym użytkowaniu ulegała po prostu uszkodzeniu.

macbook pro 2019
MacBook Pro 2019

Teraz sytuacja jest dużo poważniejsza. Apple stwierdziło obecność wadliwej płyty głównej w niewielkiej części MacBooków Air 2018. Niestety, ale nie wiemy jak rozpoznać sprzęt objęty programem naprawczym na podstawie numeru seryjnego czy daty produkcji. Osoby, które zdecydowały się na zakup laptopa z wadliwą płytą mają otrzymać wiadomość e-mail od firmy Apple, a następnie będą musiały udać się do najbliższego autoryzowanego serwisu w celu naprawienia usterki. Oczywiście cała naprawa będzie całkowicie darmowa, ponieważ gigant z Cupertino uruchamiając program naprawczy tak naprawdę przyznał się do błędu. Jeśli wasz sprzęt działa poprawnie to nie macie się czego obawiać. Problem z płytą główną objawia się brakiem reakcji na wciśnięcie przycisku zasilania. Tym samym MacBook Air 2018 najzwyczajniej w świecie się nie włącza, a co za tym idzie korzystanie z niego jest niemożliwe.

Zobacz także: Apple uruchomiło program wymiany wadliwych baterii w MacBookach Pro z 2015 roku

Z jednej strony Apple należy się pochwała za to, że nie pozostawia użytkowników samych sobie i jest w stanie przyznać się do błędu oraz bezpłatnie naprawić wadę. Z drugiej strony kupując dany sprzęt chcemy by pozbawiony był on wad, a sam producent powinien przetestować dane urządzenie przed wprowadzeniem go na rynek. Niemniej jednak miejmy nadzieję, że więcej wpadek w przypadku MacBooków Air 2018 nie będzie.

Korzystacie z MacBooka Air 2018? A może problem z wadliwą płytą główną dotknął i was? Zapraszamy do dyskusji!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej