Kolejny sposób, aby przyspieszyć Cyberpunka 2077! Odblokuj grze więcej pamięci

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077 (źródło: GOG)

Nasz wczorajszy post związany z optymalizacją Cyberpunka pod procesory AMD spotkał się z naprawdę pozytywnym odbiorem. Widać, że jesteście zainteresowani tym tematem, więc dzisiaj serwujemy dla Was kolejny trick, który pomaga w zwiększeniu liczby FPS-ów w grze.

Wstawaj samuraju, mamy pliki Cyberpunka 2077 do zmodyfikowania

Źródłem modyfikacji, która usprawnia grę również jest wątek na reddicie. Użytkownik ThePhoenixRoyal opisał tam zmiany w plikach gry, które znacząco podniosły wydajność na jego sprzęcie, który do słabych się nie zalicza. Co ciekawe, dzięki temu udało mu się podnieść liczbe FPS-ów do stabilnego więcej niż 60 klatek na sekundę. O co zatem chodzi?

W plikach gry, które znajdują się na PC w lokalizacjach:

Steam Library\steamapps\common\Cyberpunk 2077\engine\config\memory_pool_budgets.csv

lub:

GOG Galaxy\Games\Cyberpunk 2077\engine\config\memory_pool_budgets.csv

znajdują się opcje przypisania pamięci na konkretnych urządzeniach. Durango oraz Orbis oznaczają tutaj konsole. Nas interesuje pierwsza kolumna czyli PC. Użytkownik opisał, że zwiększył on znajdujące się w komórkach PoolCPU i PoolGPU wartości do 16GB (połowa jego RAM-u) i 11GB (cały VRAM jego karty graficznej), zapisał, a następnie uruchomił Cyberpunk2077.exe jako administrator.

Wartości odpowiednie dla Waszych podzespołów znajdziecie w narzędziach systemowych. Pamięć RAM we właściwościach systemu, a VRAM w narzędziu DxDiag. Pamiętajcie, aby wykonać kopię zapasową modyfikowanego pliku. Nie przesadźcie też z wartościami, bo może to spowodować niestabilne działanie całego systemu.

Korzystacie z tricków optymalizacji Cyberpunka 2077? Jak sprawdzają się one u Was? Dajcie znać w komentarzach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!