Kolejny średniak trafia na rynek. Chiński producent prezentuje OPPO K7

Kolejny średniak trafia na rynek. Chiński producent prezentuje OPPO K7

Ostatnie tygodnie przyniosły nam ogrom nowych sprzętów, a zdecydowana większość z nich to urządzenia ze średniej półki cenowej. Teraz do tego grona dołącza OPPO K7, który właśnie został zaprezentowany światu. Czym sprzęt ten wyróżnia się na tle konkurencji? Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Następny średniak z 5G

Nowość producenta z Państwa Środka została wyposażona w ekran AMOLED o przekątnej 6,4 cala oraz rozdzielczości FullHD+. W górnej części tego wyświetlacza możemy dostrzec niewielkie wcięcie skrywające pojedynczy aparat 32 Mpix do zdjęć typu selfie. Na oficjalnych renderach same ramki wydają się wyjątkowo niewielkie, a co za tym idzie OPPO K7 może przypaść wielu użytkownikom do gustu. Firma chwali się także tym, że smartfon ten ma grubość zaledwie 7,97 mm, a to ma bezpośrednio wpłynąć na wygodę korzystania z urządzenia. Za wydajność odpowiedzialny jest znany nam od dłuższego czasu Qualcomm Snapdragon 765G.

Kolejny średniak trafia na rynek. Chiński producent prezentuje OPPO K7

Jednostka ta wspierana jest przez 6 GB lub 8 GB RAM-u w zależności od wersji, a na pliki użytkownika przeznaczono 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Na pleckach natomiast umiejscowiono cztery aparaty ułożone wertykalnie w jednym z rogów. Główną matrycą jest ta o rozdzielczości 48 Mpix, a dodatkowymi obiektyw superszerokokątny 8 Mpix, obiektyw makro 2 Mpix oraz obiektyw 2 Mpix odpowiedzialny za wykrywanie głębi.

Zobacz także: OPPO Reno4 Pro w wersji globalnej to jakiś nieśmieszny żart

OPPO K7 otrzymał baterię o pojemności 4025 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 30 W. Całość działa pod kontrolą Androida 10 wraz z nakładką ColorOS 10. I tak naprawdę nowość producenta z Państwa Środka wydaje się naprawdę ciekawym średniakiem, który może spotkać się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów marki!

Ceny oraz dostępność

Póki co OPPO K7 będzie dostępny w sprzedaży w samych Chinach. Tak naprawdę nie wiemy nic na temat dostępności tego sprzętu na Starym Kontynencie. Niemniej jednak w Państwie Środka z wariant 6/128 trzeba zapłacić 1999 juanów (ok. 1075 zł), a za konfigurację 8/256 2299 juanów (ok. 1235 zł). Możliwe, że w najbliższej przyszłości OPPO K7 pojawi się także w Chińskich sklepach oferujących wysyłkę do Europy, a w tym i do naszego kraju. Miejmy także nadzieję, że już niedługo chiński producent ujawni czy sprzęt ten pojawi się na rynku globalnym.

Specyfikacja techniczna OPPO K7

  • Wyświetlacz: AMOLED, 6,4 cala, FullHD+, proporcje 19,5:9
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 765G;
  • RAM: 6 GB lub 8 GB;
  • Pamięć wewnętrzna: 128 GB lub 256 GB;
  • Aparat główny: 48 Mpix, obiektyw superszerokokątny 8 Mpix, obiektyw makro 2 Mpix oraz obiektyw 2 Mpix odpowiedzialny za rozmycie tła;
  • Aparat przedni: 32 Mpix;
  • Akumulator: 4025 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 30 W;
  • Dodatkowo: modem 5G, czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem, tradycyjne złącze słuchawkowe

Co myślicie o OPPO K7? Chcielibyście by smartfon ten trafił także do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!