Wakacyjni podróżnicy, KOLEO wprowadza płatności Google Pay i Apple Pay

koleo google pay

Jeśli często podróżujecie pociągami dobrze wiecie, jakie czasem są problemy z tradycyjnym zakupem biletu. Kasy na dworcach mogą być zamknięte lub co gorsza ciągną się do nich bardzo duże kolejki. Również i automaty do kupowania biletów nie zawsze się sprawdzają. Najlepiej jest więc kupować bilety przez internet, na przykład za pomocą aplikacji KOLEO.

W aplikacji Koleo są już płatności Google Pay i Apple Pay

Dzięki aplikacji mobilnej KOLEO dostępnej na systemy Android oraz iOS można sprawdzić aktualny rozkład jazdy pociągów oraz kupić bilet kolejowy w telefonie. Jeśli zastanawiacie się nad bezpieczeństwem tej aplikacji, jest to jeden z partnerów POLREGIO, o czym przeczytacie na stronie internetowej przewoźnika.

Do tej pory w KOLE można było płacić kartą, kodem BLIK lub środkami zgromadzonymi na wewnętrznym koncie w aplikacji. KOLEO ogłosiło wprowadzenie kolejnych możliwości, za bilety zapłacimy przy użyciu Google Pay lub Apple Pay.

Jeśli już używacie aplikacji Apple Pay lub Google Pay doskonale wiecie, że narzędzia są wygodne, intuicyjne i przydatne, więc na pewno ucieszycie się, że możecie w ten sposób płacić także za bilety w KOLEO. 

Na stronie aplikacji przeczytacie dokładną instrukcję jak używać Apple Pay oraz Google Pay w KOLEO. Warto to zrobić, ponieważ jest pewien szkopuł – dzięki metodom płatności Google Pay i Apple Pay można opłacić bilety oraz doładować konto KOLEO. Minimalna wartość transakcji to 20 złotych, więc jeżeli wartość biletu jest mniejsza niż 20 zł, reszta automatycznie zasili konto KOLEO.

Przykład: bilet za 8 zł – płatność Apple Pay za 20 zł: 8 zł bilet – 12 zł doładowanie konta KOLEO.

Źródło: magazyn.koleo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!