Kompatybilność wsteczna przy PS5 – nie zagramy w gry z PS3?!

Kompatybilność wsteczna przy PS5 - nie zagramy w gry z PS3?!

Firma PlayStation ujawniła nam jak będzie działać kompatybilność wsteczna przy najnowszej konsoli PS5. Czego możemy się spodziewać? Otóż w gry ze starszych konsoli niż PlayStation 4 już nie zagramy.

Co to jest kompatybilność wsteczna?

Jest to cecha urządzenia, dzięki której mimo zmiany funkcjonalności, nowa wersja konsoli umożliwia nam granie i współprace z tytułami wypuszczonymi na o wiele starsze poprzedniczki. Całkiem fajna opcja, jeżeli nie do końca chcemy wydawać pieniądze na najnowsze gry – ale skoro nie chcemy, to po co nam nowa konsola?

Kompatybilność wsteczna przy PS5 - nie zagramy w gry z PS3?!

Długie oczekiwanie na stanowisko, ale w końcu jest!

Sporo czasu musieliśmy odczekać na oficjalne stanowisko PlayStation w tej sprawie. Po tak długim zwlekaniu z wiadomością, w końcu Jim Ryan prezes Sony Interactive Entertainment, w wywiadzie z Washington Post powiedział nam, że PlayStation 5 będzie kompatybilne z 99% gier z PlayStation 4. Prawdopodobnie pozwoli to raczej na odpalenie wszystkich gier, jednak niczego nie jesteśmy pewni w 100% dlatego Jim Ryan zostawił sobie 1% marginesu błędu.

Kompatybilność wsteczna przy PS5 - nie zagramy w gry z PS3?!

Dobra, ale co z PlayStation 3?

Podczas wywiadu z japońskim Famitsu mogliśmy się również dowiedzieć, że PlayStation 5 nie będzie kompatybilne niestety z biblioteką gier PlayStation 3. Jest to najprawdopodobniej spowodowane inną budową pada w konsolach, który w PS3 posiada mniej opcji. We wrześniu jednak ogłoszono ciekawą promocję, gdzie posiadacze PS+ będą mogli nabyć zestaw największych hitów z PlayStation 4 na swojej nowej konsoli PlayStation 5 za darmo. Abonenci Sony będą mogli zagrać w takie tytuły jak Bloodborne, Days Gone, The Last of Us Remastered czy Uncharted 4.

Liczyliście, że PlayStation 5 będzie kompatybilne z PlayStation 3? Ja raczej nie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!