Konferencja PlayStation – co się działo?

Konferencja PlayStation - co się działo?

Zapewne wielu z Was nie miało okazji oglądać dzisiejszej konferencji, która zaczęła się o godzinie 22. I tutaj przybywam ja – cała na biało, która streści Wam pokrótce co się działo. A działo się bardzo wiele!

Od czego się zaczęło?

Wszystko zapoczątkowały zwiastuny kilku nowych gier. Zostały pokazane takie tytuły jak Final Fantasy, nowy Spiderman (z zupełnie nową fabułą i trybem walki), Hogwart Legacy, Call of Duty Black Ops: Cold War, Resident Evil: Village, Deathloop, Devil May Cry 5, bardzo fajna platformówka jaką jest Odd World, topową grę horror Five Nights At Freddy’s: Security Breach i Demon’s Souls. Wszystkie tytuły zapowiedziane na 2021 rok. Oprócz tego, na nową konsolę dostępne będą starsze tytuły jak Detroit: Became a Human, Days Gone, Uncharted 4, Fallout 4 i wiele wiele więcej.

Konferencja PlayStation - co się działo?
Konferencja PlayStation - co się działo?

Nie mogło zabraknąć PS5!

Z wielkimi wyrazami szacunku dla wszystkich graczy, którzy tak długo wyczekiwali nowej konsoli, członkowie PlayStation nareszcie mogli nam ją zaprezentować. Nie powiem, konsola wizualnie spełniła wszystkie moje oczekiwania, a dodatkowo przemile zaskoczyła mnie ceną. Wiele osób na czacie pisało, że Xbox jest już martwy, no cóż, czekamy teraz na nowości Xboxa, bo PlayStation zaskoczyło bardzo pozytywnie.

Konferencja PlayStation - co się działo?
Konferencja PlayStation - co się działo?

Cena, data i wszystko co najważniejsze.

Do wyboru będziemy mieli dwie edycje konsoli – zwykłe PlayStation 5 oraz PlayStation 5 Digital Edition. Pierwsza opcja będzie kosztowała nas 499.99 euro natomiast druga 399.99 euro. Wizualnie nie będą się od siebie za bardzo różnić. Datę wypuszczenia nowej konsoli na rynek będzie warunkował kraj w którym się znajdujecie. W Us, Meksyku, Japonii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Korei premiera nastąpi 12 listopada, natomiast we wszystkich pozostałych krajach przypadnie ona na 19 listopada.

A Wy oglądaliście konferencje? Co najbardziej przypadło wam do gustu?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!