Koniec Januszy biznesu – blokada dzielenia kont na Xboksie.

Koniec Januszy biznesu - blokada dzielenia kont na Xboksie.

Opcja dzielenia kont którą dodał Microsoft była bardzo fajną opcją dla kumpli, rodziny czy po prostu ludzi korzystających z niej w poprawny sposób. Oczywiście, nie mogło w tym wszystkich zabraknąć Januszów biznesu, którzy w tym wszystkim wykryli pieniądze.

Aukcje za kilka złoty.

Jak już w tytule mogliście zauważyć, cała sytuacja z blokadą dzielenia kont niestety wywodzi się od ludzi, którzy wykryli w tym wszystkim biznes. Wchodząc na stronki typu allegro byliśmy w stanie zobaczyć tryliardy aukcji gier na Xboxa w cenach dosłownie groszowych.

Koniec Januszy biznesu - blokada dzielenia kont na Xboksie.

Na czym to polegało?

Ludzie zaczęli sprzedawać dostęp do swoich kont z konkretną grą za groszową cenę. Takich aukcji na allegro znajdziecie naprawdę masę. Wystarczy wpisać tytuł gry którą chcemy zakupić oraz ustawić najniższą cenę. Co zabawne, dosyć sporo takich aukcji jest przypiętych na allegro jako oferta specjalna, więc nie będziemy się musieli nawet za bardzo fatygować, żeby coś takiego znaleźć. Microsoft w końcu postanowił coś z tym faktem zrobić no bo ile można wzbogacać się ich kosztem?

I co teraz?

Ten tweet dał wiele do myślenia, okazało się, że w końcu Microsoft wziął sprawy w swoje ręce. Zablokowano współdzielenie kont a w spiracone gry już nie da się w ten sposób grać. Facebooka i Tweetera zalała masa pytań jak obejść nową blokadę – narazie odpowiedź jest jedna, nie da się. Najgorsze jest to, że utracili na tym przyjaciele, którzy nawzajem nabijali sobie punkty w grach czy też rodzina posiadająca dwa xboxy, która nie chciała kupować dwóch osobnych gier na dwie konsole. Ale tak to już w życiu bywa, że wszyscy za jednego a jeden za wszystkich.

Uważacie, że Microsoft dobrze zrobił blokując konta?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!