Koniec świata! Edycja tweeta ma być płatną funkcją!

twitter

Twitter to popularny serwis społecznościowy, ale ma pewne braki – niektóre są całkiem oczywiste. Jak się okazuje, coś tak takiego prostego jak edycja tweeta (w pewnej formie), będzie płatne w ramach subskrypcji Twitter Blue.

Twitter Blue pozwoli Ci na poprawę udostępnionego tweeta

Jak się okazuje, Twitter ma zamiar uruchomić wersję premium swojego serwisu, która będzie skrywać się pod nazwą “Blue”. Zalet tego rozwiązania ma być wiele, między innymi mowa tu o Kolekcjach, które mają pozwolić na wygodne i dowolne uporządkowanie tweetów, aby później było łatwo do nich wrócić. Inną funkcją ma być Undo, co ma pozwolić edycję wysłanego tweeta.

Edycja tweeta będzie możliwa przez pewien czas od momentu wysłania i ma pozwolić np. na poprawę błędu ortograficznego. Po prostu po naciśnięciu Opublikuj będzie pewien bufor (długość tego czasu będzie można zmienić), który będzie oddzielać moment wykazania chęci publikacji, a faktycznej publikacji.

Jak mówią plotki, będzie wiele progów cenowych subskrypcji Twitter Blue, a każda droższa opcja ma dawać więcej funkcji. Najtańsza opcja ma kosztować 2,99 USD, czyli około 11 złotych.

Jest to z pewnością pewne zaskoczenie, bowiem wielu z nas oczekiwało opcji edycji tweeta. Nikt z nas jednak nie pomyślał, że Twitter zamierza zrobić z tego funkcję premium, za którą będzie trzeba zapłacić. Jestem ciekawy, czy nieoficjalni klienci Twittera zaimplementują podobną funkcjonalność, która będzie emulować działanie subskrypcji Blue, jednak bez żadnych kosztów. Myślę, że warto tę kwestię obserwować.

Co myślicie o Twitter Blue? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: macrumors.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!