Konsolę Sony PlayStation 4 kupiło już ponad 100 mln osób, a subskrypcję PS Plus wykupiło prawie 40 mln graczy

Konsolę Sony PlayStation 4 kupiło już ponad 100 mln osób, a subskrypcję PS Plus wykupiło prawie 40 mln graczy
Żródło: playstation.com

Koniec lipca przyniósł nam informację o wynikach sprzedażowych konsoli Sony PlayStation 4 w drugim kwartale tego roku. Japoński producent ma ogromne powody do zadowolenia – konsola cieszy się gigantyczną wręcz popularnością na całym świecie i nic nie wskazuje na to, żeby nagle sytuacja miała się zmienić.

Rewelacyjne wyniki sprzedażowe PlayStation 4

Sony PlayStation 4 została zaprezentowana światu 15 listopada 2013 roku. Od tego wydarzenia minęło już prawie sześć lat, a konsola ta nadal cieszy się ogromną popularnością. W drugim kwartale tego roku klienci na całym świecie zakupili 3,2 miliona sztuk urządzenia. Jednocześnie pod koniec czerwca liczba sprzedanych Sony PS4 przekroczyła 100 milionów. Wynik ten udało się osiągnąć szybciej niż w przypadku tak kultowych konsoli jak PlayStation 2 czy Nintendo Wii. Połowa urządzeń została zakupiona w ostatnich trzech latach. Oczywiście z roku na rok ilość sprzedanych PS4 nieznacznie spada, ale myślę, że to nikogo nie dziwi, ponieważ już w przyszłym roku mamy zobaczyć PalyStation 5.

Konsolę Sony PlayStation 4 kupiło już ponad 100 mln osób, a subskrypcję PS Plus wykupiło prawie 40 mln graczy

W roku 2017 Sony chwaliło się sprzedażą na poziomie 19 milionów sztuk, a w 2018 roku 17,8 miliona. Sprzedaż samej konsoli to jednak nie jedyny sukces japońskiego producenta. Firma chwali się, że prawie 40 milionów graczy z całego świata wykupiło abonament w PlayStation Plus. To pokazuje jak ogromną społeczność przyciąga PS4 i jak gigantyczną wręcz popularnością cieszy się ten sprzęt.

Zobacz także: Sierpniowe gry z PlayStation Plus nie są już tajemnicą!

Co nowego przyniesie PS5?

PlayStation 5 to coś na co czekam z ogromną wręcz niecierpliwością. Nowa generacja konsoli Sony ma pozwolić nam na granie w rozdzielczości 8K, otrzymać system 3D audio, dysk SSD oraz kompatybilność wsteczną z tytułami z PS4. Oczywiście nie zabraknie także lepszej wydajności czy optymalizacji. PlayStation 5 ma zostać zaprezentowane pod koniec 2020 roku i bez wątpienia konsola ta będzie cieszyć się wręcz ogromną popularnością na całym świecie. Czy przebije PS4? Czas pokaże!

Korzystacie z konsoli Sony PlayStation 4? Jesteście fanami PlayStation Plus? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!