Kontroler Aqua Shift: specjalny pad do Xbox Series X|S oficjalnie!

xbox aqua shift

Od kiedy mamy Xboxa, to zacząłem się interesować wieloma akcesoriami, w tym kontrolerami. Dowiedziałem się wielu rzeczy, w tym to, że Microsoft przygotowuje również wersje specjalne padów. Jak się okazuje, właśnie taka się pojawiła i nazywa się Aqua Shift!

Xbox Aqua Shift

Na pierwszy rzut oka nowy kontroler do Xboxa niczym się nie wyróżnia. A jednak nowością jest to, ze zmienia on nasycenie koloru w reakcji na odbijane światło. Może to wyglądać naprawdę ciekawie, nowocześnie i zjawiskowo. To jednak nie koniec zmian.

aqua shift

Już przy prezentacji Xbox Series X|S gigant pokazał nowe kontrolery. Są one bardzo podobne do poprzedniej generacji, jednak różnią się detalami – między innymi klikiem oraz teksturą bumperów i triggerów. Od razu odczuwam różnicę, bowiem jako drugi pad kupiłem właśnie ten z Xbox One, wszak jest on kompatybilny z nową generacją (nie oceniajcie – był sporo tańszy). W Aqua Shift postanowiono pójść o krok dalej.

Otóż w nowym padzie bumpery i triggery mają na sobie gumową powłokę. To znacznie zwiększa precyzję i wygodę naciskania tych przycisków. Ma to znaczenie zwłaszcza w grach FPS oraz wyścigowych.

aqua shift

Nowy kontroler Xbox Aqua Shift został wyceniony na 289 złotych w przedsprzedaży, czyli ciut więcej niż standardowe pady do Series X|S (te kosztują ~219). Regularna sprzedaż rozpocznie się 31 sierpnia 2021.

Źródło: Xbox

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!