Koronawirus dalej skutecznie psuje targi MWC 2020!

Koronawirus dalej skutecznie psuje targi MWC 2020!

Koronawirus 2019-nCoV wywołał oficjalnie epidemię o zasięgu międzynarodowym. Zbiera straszne żniwa w Chinach i coraz częściej słyszymy o przypadkach zakażenia nim także w innych, dość odległych państwach. Kilka firm ze względu na bezpieczeństwo postanowiło zrezygnować z brania udziału w targach MWC 2020 w Barcelonie. Lista tych firm teraz powiększa się o kolejną pozycję i to nie koniec!

Na MWC 2020 nie zobaczymy Sony, a TCL odwołuje konferencję

Dzisiaj zostaliśmy poinformowani od biura prasowego Sony o bardzo ważnej sprawie. Postanowili oni wycofać się z targów MWC, które zaczynają się już za dwa tygodnie, 24 lutego, w Barcelonie. Wszystko to spowodowane jest przez bardzo groźnego koronawirusa 2019-nCoV, który wywołuje panikę na całym świecie.

Sony ściśle monitoruje rozwój sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, który Światowa Organizacja Zdrowia
uznała 30 stycznia 2020 r. za globalne zagrożenie.


Ponieważ przywiązujemy najwyższą wagę do bezpieczeństwa naszych klientów, partnerów, mediów i pracowników, podjęliśmy trudną decyzję o wycofaniu się z udziału w targach MWC 2020 w Barcelonie w Hiszpanii.


Konferencja prasowa Sony odbędzie się w zaplanowanym terminie 24 lutego 2020 o 8:30 rano (CET) r. za pośrednictwem naszego oficjalnego kanału Xperia na YouTube. Podczas transmisji zostaną zaprezentowane nowe, ekscytujące produkty mobilne od Sony.

sony xperia 1 front
Sony Xperia 1

Firma TCL również dzisiaj przekazała informację, iż zaplanowana na 22 lutego konferencja prasowa dotycząca tych targów została odwołana. To również jest spowodowane obawami przez koronawirusem. Robią to, jak sami mówią, z troski o swoich pracowników, ale też ich klientów, prasę oraz pozostałych gości. Nie zmieniają jednak swojej decyzji co do samego udziału w tych targach.

Zobacz także: Kolejna garść informacji o Xiaomi Mi 10!

Jak widać, koronawirus ma wpływ na naprawdę wiele rzeczy, a najbliższe dwa tygodnie pokażą, czy kolejne firmy wycofają się z udziału w tym wydarzeniu. Wielka szkoda, bowiem nasza ekipa będzie na miejscu. Oznacza, że nie będziemy mogli dawać Wam relacji z pierwszej ręki o takiej ilości nowych sprzętów, o jakiej myśleliśmy na początku.

Uważacie takie podejście firm za słuszne? Moim zdaniem to dość rozsądna decyzja, a co Wy o tym sądzicie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!