Kolejna garść informacji o Xiaomi Mi 10!

Xiaomi Mi 9T Pro 3

O nadchodzących flagowcach chińskiego producenta wiemy już całkiem sporo. Premiera zbliża się wielkimi krokami, ale nie oznacza to tego, że więcej informacji nie ujrzy światła dziennego. Wręcz przeciwnie, w internecie pojawiły się nowe plakaty, które informują o funkcjach, jakie znajdą się w Xiaomi Mi 10.

WiFi 6 – najnowszy etap rozwoju tej technologii

Jak podaje źródło, Xiaomi oficjalnie ogłosiło, że ich flagowiec będzie wyposażony w obsługę WiFi 6. To nowy standard, który oznacza między innymi znaczny wzrost prędkości połączenia. WiFi 6 jest prostszą nazwą dla standardu 802.11ax wprowadzonego przez Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE) 16 września 2019 roku. Zakres pracy wynosi od 1 GHZ do 6 GHz, jest również wstecznie kompatybilne ze standardami a, b, g, n oraz ac.

Nowy standard WiFi ma się sprawdzić dobrze w zatłoczonych miejscach takich jak lotniska, dworce kolejowe lub stadiony, gdzie przepustowość dla pojedynczego użytkownika może wzrosnąć nawet czterokrotnie. Teoretyczna maksymalna szybkość WiFi 6 osiąga 9,6 Gb/s. Spodziewamy się, że Xiaomi pokaże również router obsługujący WiFi 6 – jeśli tak, to nowa technologia może się stać bardziej dostępna dla mas.

Najlepszy ekran od Samsunga

Samsung Display opublikowało na Weibo post, który mówi, że Xiaomi Mi 10 będzie wyposażone w ich ekran. Wiemy, że koreańskie ekrany są jednymi z lepszych, więc pomarańczowy producent nie oszczędza przy Mi 10. W końcu ma być to nietani telefon.

Kolejna garść informacji o Xiaomi Mi 10!

W sieci pojawiły się też rzekome zdjęcia prezentujące telefony z serii Xiaomi Mi 10, ale od razu zaznaczmy, że nie ma żadnej pewności iż są to prawdziwe grafiki. Według nich nowy telefon Xiaomi stylistyką będzie przypominał Mi Note 10, ale otrzyma z tyłu jeden aparat mniej. Z przodu natomiast nie będzie notcha, a otwór na aparat do selfie w rogu.

Pokazane wersje kolorystyczne to zielona i niebieska, plakat sugeruje obecność wariantów Pro oraz 5G. Podpis po chińsku mówi o zastosowani Snapdragona 865, a także 50-krotnego zoomu. Premiera jest blisko, a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, sprawdźcie nasze poprzednie artykuły:

Czekacie na premierę telefonów z serii Xiaomi Mi 10 czy wizja wysokiej ceny Was zniechęca? Dajcie znać w komentarzach!

Na zdjęciu wyróżniającym Xiaomi Mi 9T Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!