Koronawirus przyczynił się do odwołania nie tylko IEM, ale także GMS oraz F8!

koronawirus

Ci, którzy interesują się grami choć trochę, wiedzą, że wczoraj doszło do przykrego wydarzenia. Niestety, ze względu na ryzyko związane z koronawirusem, wojewoda śląski wydał zakaz brania udziału publiczności na IEM 2020 w Katowicach. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że odwołano także targi Geneva Motor Show oraz konferencję F8.

Co jeszcze popsuje SARS-CoV-2?

Wczoraj, a więc dzień przed startem Intel Extreme Masters 2020 Katowice, ogłoszono przykrą wiadomość dla przyszłych uczestników tej imprezy. Wojewoda śląski wydał zakaz brania udziału publiczności w katowickim Spodku. Tak, dzień przed ogłoszono coś takiego. Pomyślcie, co muszą czuć teraz ludzie, którzy przyjechali z innych miast i mają zarezerwowane hotele. Ba, co muszą czuć ci, co przybyli z zagranicy. ESL Polska poinformowało, że pieniądze za bilety zostaną zwrócone, ale co z kosztami podróży i noclegami? Cieszę się, że w tym roku odpuściłem sobie to wydarzenie, zmarnowałbym tylko czas.

Warto przeczytać: To chyba jednak nie Huawei, a Google cierpi bardziej po blokadzie ze strony rządu USA!

Aktualnie internet obiegły dwie nowe informacje dotyczące imprez masowych. Otóż, z obawy przed chorobą SARS-2, wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, odwołano targi Geneva Motor Show oraz konferencję F8. Pierwsze wydarzenie zostało odwołane przez decyzję szwajcarskiego rządu. Do co najmniej 15 marca jest zakaz organizowania wydarzeń na ponad 1000 osób, a targi rozpocząć się miały już w przyszłą środę – 4 marca. Na ten temat wypowiedział się Maurice Turrettini, przewodniczący rady fundacji, która zajmuje się organizacją tego wydarzenia. Powiedział, że żałują tej decyzji, ale zdrowie uczestników oraz wystawców jest dla nich najważniejsze.

Geneva Motor Show

Konferencja Facebook F8 2020 została natomiast przekształcona na kilka mniejszych wydarzeń o charakterze lokalnym. Facebook podjął decyzję o tym z dość dużym wyprzedzeniem, bowiem miało to mieć miejsce dopiero 5 maja, a więc za nieco ponad 2 miesiące. To z pewnością można zaliczyć na plus. Dobrze też, że nie zostało to wszystko całkiem odwołane.

Jak myślicie, jakie jeszcze wydarzenia zostaną odwołane z obawy przed koronawirusem?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!