Krakowski Bank Spółdzielczy z obsługą BLIKA

Krakowski Bank Spółdzielczy z obsługą BLIKA

Krakowski Bank Spółdzielczy to kolejny bank, który do swojej oferty wprowadził usługę BLIK.

BLIK także dla klientów Krakowskiego Banku Spółdzielczego

Jak wynika z najnowszego komunikatu, Krakowski Bank Spółdzielczy nareszcie udostępnił swoim klientom usługę BLIK. To właśnie dzięki niej można natychmiastowo i wygodnie zapłacić za zakupy internetowe, jak i w sklepie fizycznym. BLIK przydaje się także do wypłat gotówki z bankomatów. Niestety, KBŚ nie wspomina nic o przelewach BLIK na numer telefonu, które są natychmiastowe oraz darmowe.

Aby zacząć korzystać z BLIKA w KBŚ, należy zaktualizować aplikację mobilną do najnowszej wersji.Ta dostępna jest na systemy Androida oraz iOS.

Chyba każdemu z nas zdarzyło się zapomnieć portfela, a jak bolesne jest to doświadczenie, przekonujemy się przy pierwszej próbie zapłacenia za cokolwiek. Z telefonem jest inaczej. Bez niego większość z nas nie ruszy się z domu, a BLIK w bankowej aplikacji mobilnej chroni nas od takich niespodzianek.

Krakowski Bank Spółdzielczy
Krakowski Bank Spółdzielczy
Krakowski Bank Spółdzielczy

Warto dodać, że BLIK jest też wykorzystywany przez oszustów. Niekiedy złodzieje podszywają się pod naszych znajomych chcąc zdobyć kod BLIK na jakąś kwotę. Wtedy wypłacają gotówkę bezpośrednio z naszego konta, a my myślimy, że pomagamy koledze. W takim momencie warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i, na przykład, zadzwonić do kolegi na numer telefonu, aby zapytać czy faktycznie prosił o pożyczkę.

Źródło: KBŚ, Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!