Który ze smartfonów cieszył się największą popularnością w trzecim kwartale 2019 roku?

Apple iPhone Xr
iPhone XR

Trzeci kwartał 2019 roku skończył się już jakiś czas temu, a co za tym idzie czas na podsumowanie tego okresu na rynku mobilnym. Counterpoint Research przygotował listę najpopularniejszych smartfonów właśnie w tych trzech miesiącach. Który z producentów ma największe powody do zadowolenia?

iPhone XR numerem jeden!

Tym razem Counterpoint Research nie podaje dokładnych liczb, a jedynie procent wszystkich smartfonów jaki dane urządzenie stanowiło. Który z telefonów okazał się najpopularniejszym na rynku mobilnym w trzecim kwartale 2019 roku? Myślę, że informacja ta może zaskoczyć naprawdę wiele osób, bowiem był to iPhone XR. Smartfon ten stanowi aż 3% wszystkich zakupionych sprzętów pomiędzy lipcem a wrześniem 2019 roku. To jednak nie jedyny telefon Apple, który znajdziemy w tym zestawieniu. Miejsce czwarte, ex aequo z OPPO A9, zajął tegoroczny iPhone 11 (1,6% całkowitej sprzedaży). Niemniej jednak ilość sprzedanych iPhonów 11 powinna nieustannie rosnąć i już niedługo smartfon ten powinien przegonić swojego poprzednika.

Który ze smartfonów cieszył się największą popularnością w trzecim kwartale 2019 roku?

Drugie oraz trzecie miejsca należą do Samsunga, a dokładniej modeli Galaxy A10 (2,6% całkowitej sprzedaży) oraz Galaxy A50 (1,9% całkowitej sprzedaży). Kolejne miejsca należą kolejno do OPPO A5s (1,5% całkowitej sprzedaży), Samsunga Galaxy A20 (1,4% całkowitej sprzedaży), OPPO A5 (1,3% całkowitej sprzedaży), Xiaomi Redmi 7A (1,2% całkowitej sprzedaży) oraz Huawei P30 (1,1% całkowitej sprzedaży). I tak jak zwycięstwo w tym zestawieniu iPhona XR mnie nie zdziwiło tak dziwi mnie coś zupełnie innego.

Zobacz także: Kolejne doniesienia o Huawei P40 Pro – brak grafenowej baterii, niewielkie ramki oraz świetny wyświetlacz

Po pierwsze sporym zaskoczeniem jest tak duża popularność smartfonów OPPO. Oczywiście chiński producent radzi sobie doskonale w samym Państwie Środka, ale w Europie nadal dla wielu użytkowników sprzęty te są zagadką. Co więcej spodziewałem się dużo większej popularności telefonów Xiaomi. Pojawienie się w zestawieniu jedynie budżetowca i to wcale nie z najnowszej generacji może dziwić sporo fanów marki. Czy czwarty kwartał przyniesie duże zmiany w tym zestawieniu? Czas pokaże!

Na zdjęciu głównym znajduje się iPhone XR, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Korzystacie z któregoś z smartfonów, które cieszyły się największą popularnością w trzecim kwartale tego roku? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!