Kubuntu Focus to laptop z preinstalowanym systemem Kubuntu

Kubuntu Focus to laptop z preinstalowanym systemem Kubuntu

Jest kilka takich dystrybucji Linuxa, które wypuszczają dedykowane urządzenia z preinstalowanym swoim systemem. Do tej listy należą takie pozycje jak firma Purism i ich system PureOS oraz KDE Neon. Do tego grona dołącza kolejne distro, a jest to Kubuntu, które wypuści laptop o nazwie Kubuntu Focus.

Czytając słowo Kubuntu bardzo łatwo domyślić się z jakim systemem mamy do czynienia. Otóż jest to OS bazujący na Ubuntu (a nawet należy do grona Ubuntu flavours), jednak nie wykorzystuje środowiska graficznego GNOME, a KDE Plasma. Jest to więc niezwykle podobny system do KDE Neon, czyli dystrybucji, której poświęciłem >ten artykuł<. W odróżnieniu od Neona, Kubuntu poszło w “stabilną stronę” i nie aktualizuje na bieżąco środowiska graficznego, które tutaj zostało również lekko zmodyfikowane.

Warto przeczytać: KDE Neon – moje linuxowe odkrycie 2019 roku

Kubuntu Focus

Twórcy Kubuntu postanowili wydać laptopa z preinstalowanym swoim OS-em. Nazywa się on Kubuntu Focus i charakteryzuje się procesorem Intel Core i7 9750H, kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060, 32 gigabajtami pamięci RAM i jednoterabajtowym dyskiem NVMe SSD od Samsunga. Obraz wyświetlany będzie na ekranie o przekątnej 16,1 cala i rozdzielczości Full HD. Oczywiście nie zabrakło takich elementów jak podświetlana klawiatura, metalowa obudowa oraz dwuletnia gwarancja.

Kubuntu Focus to laptop z preinstalowanym systemem Kubuntu

Warto dodać, że nie jest to laptop stworzony od podstaw – w rzeczywistości jest to Clevo P960rd z innym logo i pewnymi modyfikacjami poprawiającymi User Experience na Linuxie. Muszę zaznaczyć, że preinstalowanym systemem będzie Kubuntu 19.10 lub 20.04 LTS z kilkoma dodatkami, takimi jak szyfrowanie dysku, OpenVPN, Google Chrome oraz ciemny motyw Kfocus.

Jak Wam się podoba Kubuntu Focus? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!