Recenzja 5-portowej ładowarki od Green Cell

ładowarka green cell

Mieliście kiedyś taką sytuację, że brakowało Wam wolnych portów USB w ładowarce? Ja osobiście bardzo często się z czymś takim spotykam. Na pomoc przychodzi tutaj firma Green Cell z ładowarką wyposażoną w aż 5 portów USB!

Specyfikacja ładowarki sieciowej Green Cell 5x USB 52W

  • Porty wyjścia: 5x USB typu A (4x DC 5V 2.4A, 1x DC 12V 1.5A)
  • Prąd wejściowy: AC 100-240 V~50/60 Hz, max 1.5 A
  • Prąd wyjściowy: 5 V-3 A, 9 V-2 A, 12 V-1,5 A, 15 V-1,2 A
  • Moc: 52 W
  • W zestawie kabel zasilający

ładowarka green cell

Jakość wykonania

To moja pierwsza styczność z produktem tej firmy. Jestem miło zaskoczony pod tym kątem. Pomimo tego, że cała kostka wykonana jest z plastiku, w znacznej części chropowatego, to jest naprawdę solidna, a przynajmniej takie sprawia wrażenie.

ładowarka green cell

Może i przez ten czas jak ją użytkowałem pojawiło się na niej parę rysek, lecz nie są one bardzo widoczne. Nic też nie trzeszczy, nie ugina się, nie pęka. Przewody, zarówno ten dostarczający prąd do ładowarki, jak i te, które ładują nasze urządzenia nie wypinają się z portów za łatwo. Unikniemy dzięki temu przypadkowego przerwania połączenia. Jeżeli już wspomniałem o przewodzie zasilającym, nie zgina się on za łatwo oraz jest zabezpieczony przy końcówce, tak więc trudniej będzie go uszkodzić.

Jak sprawuje się na co dzień ta ładowarka?

Przyznam wam, że to naprawdę świetny sprzęt. Niejednokrotnie narzekałem na brak portów w mojej zwykłej, jednoportowej ładowarce. Ciągle musiałem decydować co mam teraz naładować. Dzięki tej ładowarce zapomniałem o takich problemach. Mogłem ładować wiele urządzeń w tym samym momencie. Mój smartfon, Xiaomi Mi MIX 2S podpinałem pod port z QC 3.0, natomiast pozostałe sprzęty pod porty zarządzane technologią iQ Smart Charging.

ładowarka green cell

Swój smartfon, jako iż zawsze zależy mi na tym, by naładował się najszybciej jak może, podłączałem pod port z obsługą QC 3.0. Resztę sprzętów podpinałem natomiast pod porty zarządzane technologią Smart. Przygotowałem dla was tabelkę, abyście mogli porównać sobie czas ładowania od 10 do 100% przy użyciu ładowarki od firmy Green Cell oraz używając fabrycznej ładowarki od Xiaomi dodawanej do mojego Mi MIX 2S.

 

Ładowarka Xiaomi Ładowarka Green Cell – port QC 3.0 Ładowarka Green Cell – port Smart
1 godzina 37 minut 1 godzina 46 minut 2 godziny 2 minuty

Jak widać, różnica pomiędzy oryginalną ładowarką a tą testowaną przeze mnie z użyciem portu QC 3.0 jest niewielka. Dziewięć minut dłużej jest praktycznie nieodczuwalne. Większa różnica jest już natomiast w porównaniu do portu Smart, niespełna pół godziny dłużej względem kostki od Xiaomi.

To jest też świetny gadżet na różne wyjazdy. Zorganizowaliśmy sobie ze znajomymi wyjazd na działkę i wystarczyła jedna kostka, by ładować kilka telefonów oraz głośnik. Nie odnotowałem żadnych problemów podczas ładowania jak np. przerwy w ładowaniu lub przesadne nagrzewanie się.

ładowarka green cell

Wszystko pracowało stabilnie, tak jak trzeba. Niestety, nie dysponuję specjalistycznym sprzętem, aby wykonać dokładne pomiary, by zbadać spadki napięcia itp. Jednak, tak jak już powiedziałem, podczas takich codziennych obserwacji nie odnotowałem żadnych problemów z nią.

ładowarka green cell

Podsumowanie

Ładowarka ta kosztuje aktualnie w sklepie Świat Baterii niecałe 95 zł. Uważam, że to naprawdę przystępna cena jak za to, co otrzymujemy. Jeśli macie dużo urządzeń elektronicznych, które często ładujecie, to serdecznie polecam wam zakup takiego sprzętu. Tym bardziej, jeżeli dużo podróżujecie, ponieważ w ten sposób nie musicie zabierać kilku ładowarek ze sobą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!